01112014 poz01Enerjiyi kullanarak ruhsal ve fiziksel iyileşme sağlayabileceğinizi biliyor musunuz? Renklerden kristallere enerji akışını sağlayan beş pratik yöntemle hayatınızdaki blokajları kaldırın.

Titreşimsel iyileştirme olarak da adlandırılan enerji tıbbı, vücudu hareketlendiren çakralar, meridyenler ve biyomanyetik alanlar üzerinde çalışıyor. Çin tıbbı ve ayurveda gibi eski felsefelere göre bu sistemler duygusal ve zihinsel stres, sarsıntı, batıl inançlar, çevresel ve psikolojik stres ile kendinizi geliştirmenin önündeki engellerden dolayı bloke olabiliyor. Enerji blokajları inanca bağlanabiliyor ve vücudun ortalamanın altında çalışmasına neden olarak hastalığa yol açabiliyor. Enerji ile iyileştirme teknikleri bu engelleri temizlemeyi ve vücuttaki dengeyi yeniden sağlamayı hedefliyor.

1998’den beri Natura Care College’da enerji ile tedavi eğitimi veren Margaret Spicer, zihin-vücut bağlantısını birçok açıdan incelediklerini ve aslında nasıl olduğumuzun ne düşündüğümüzle ilişkili olduğunun belirlendiğini söylüyor: “Eğer ben size öfke ve korku içinde olduğunuzu söylersem, vücudunuzda bir yer bunu doğru bilgi olarak kabul ediyor. Doğru sandığınız bu bilgiyi uzun yıllar boyunca saklı tutarsanız da zamanla vücut sağlınız etkileniyor. Vücudunuzun enerji sisteminde denge sağlandığında ise zihin, vücut ve ruh iyileşebiliyor.”

Eskilerin bir bildiği olmalı ki bilim de bu konuda geri kalmıyor. 1970’lerde Kaliforniya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Valerie V. Hunt enerji alanı bozukluklarının hastalık ve duygulara bağlı olduğunu gösterdi. Biyofizik ve biyoloji alanlarında bilgisi olan ABD’li Profesör James L. Oschman enerji tıbbının işe yaradığını göstermek amacıyla “Enerji Tıbbı: Bilimsel Kaynak” adlı bir kitap yazdı. Oschman’a göre bir insan vücuduna dokunduğunuzda aslında karmaşık bir web ağında birbirine bağlanan moleküllerden oluşan bir sisteme dokunuyorsunuz.

Spicer ise bu tanımı daha sade biçimde ortaya koyuyor: “Eğer ağaçtan bir elma koparıp aylardır buzlukta duran bir başka elmanın yanına koysaydım aralarındaki farkı söyleyebilir miydiniz? Çoğu kişi evet der ve ağaçtan koparılmış olan elmayı tercih eder. Neden? Çünkü iki elma da hala aynı mineral ve vitaminlere sahip olsa da bir de ölçülemeyen bir enerji var ki kişiye seçimi taze elmadan yana yaptırıyor.” Anlatacağımız beş yöntem enerjinin iyileştirici gücünü kullanmanıza yardım edebilir. Bir uzmana danışmanıza gerek yok. Çünkü siz kişisel dönüşümünüz için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz.

 

RENK TERAPİSİ

İnsan gözünün gördüğü her bir renk, dalga boyu, frekans ve bir miktar da enerji yayıyor. Renklerin enerji sistemimizde birtakım gizli etkileri de oluyor.

Eski Mısır’dan elde edilen bilgilere göre, renkleri seven bu toplum, bunu tedavide kullanıyordu. 1500’lü yıllara gelindiğinde ise Avrupalı fizikçi Paraselsus, ışık dizilerinin gücünü savunuyordu. Renklerin etkilerini inceleyen araştırmacılar, Alexander Scahauss’un 1970’li yılların son döneminde yaptığı pembe cezaevi deneyi gibi, renklerin insanların duygularını ve onların refahını etkilediğini ortaya koydu.

Şifa uzmanı Barbara Pritchard ise 1995 yılından bu yana renk terapisiyle ilgileniyor. Pritchard, renklerin üç aşamada görev yaptığını düşünüyor:

1-Bizi doğaya bağlar.

2-Bizi duygularımıza bağlar.

3-Bizi kültürümüze bağlar.

Değişim için renkler

Pritchard rengin gücüne dair iki teknik öneriyor:

- Bazı renklerin evrensel etkileri var. Kırmızı bizi kızgın ya da güçlü, mavi ise sakin hissettiriyor. Eğer kötü düşüncelerle etkilendiğinizi hissederseniz, kendinizi deniz kenarında sakinleştirici mavi veya besleyici pembe renkle düşünmeye çalışın.

- Gözünüzde, altın bir sütunun yanında toprağın üzerine uzandığınız bir resim canlandırın. Başınızın üzerinden akan altın enerji akışını düşünün. Bu durum bağlantı duygusunu getiriyor ve yaşamınızdaki korku gibi engelleri yolunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor.

 

KRİSTAL İLE TEDAVİ

Milattan önce 1500’lerden beri şifacılar kristallerin enerji etkisini biliyor. Bugün güneş pilleri ve transistörler gibi modern icatlarda geniş ölçüde kullanılsa da bilim henüz zihin-beden faydalarını açıklayamıyor. Nasıl mı çalışıyorlar? Her kristal düzenli bir yapıda tekrar eden, sürekli elektromanyetik bir maddenin yayılmasını sağlayan bir molekülden meydana geliyor. İnsan vücudu ise her biri farklı titreşen binlerce molekülden oluşuyor. “Kristal İle İyileştirmenin Resimli Elementleri” adlı eserde Simon Lilly vücudu bir orkestraya benzetiyor. Vücut gergin olduğunda titreşimler akortsuz bir enstrüman gibi uyumsuz oluyor. Vücudun enerji alanlarına bir kristal eklemek ise “diyapazon” gibi davranıp, uyumsuz titreşimleri harmonisine geri yönlendiriyor.

Sağlıklı yaşam blogger’ı Jess Ainscough, altı yıl önce kanser teşhisi konduğunda kristalleri keşfetti. Bir arkadaşı ona iyileşme, cesaret ve yüreklilik kristalleri aldı. Ainscough o günleri, “Bana garip bir şekilde rahatlık verdi. Kendime yardım etmek için bir şey yapıyormuşum gibi hissettim” sözleriyle anlatıyor. Şimdi ise kristalleri güzelliklerinden dolayı evine serpiştiriyor. Bolluk için masasında sitrin, elektromanyetik radyasyondan uzak durmak için bilgisayarının yanında florit, yatak odasında sevgi özelliğinden pembe kuvars ve ruh hali için de ametis taşı tutuyor: “Kristallerin vücudumun iyileşmesine yardım ettiğini söyleyemem ama kendimi bunlar gibi güzel, güçlü şeylerle çevrelemek kesinlikle iyileşmemde büyük rol oynadı” diyor.

Değişim için kristal

Jess Ainscough, bir kristal mağazasına gidip, sizi kendine çekenlere dikkat ederek etrafta dolaşmanızı öneriyor: “Kristaller hakkında hiçbir şey bilmiyorum ama hangileri tarafından çekildiğimi biliyorum. Anlamları her zaman ihtiyacım olan şeyle eşleşiyor.”

Simon Lily ise kuvars kristallerini vücudunuzu ve ruhunuzu şarj etmek için nabız noktalarına yerleştirmeyi öneriyor. En geniş yüzeyini cildinize tutun ve güneş ışığını kristalden geçirerek vücudunuzun içine çektiğinizi hayal edin. Bunu direkt gün ışığında yaparak aldığınız enerjiyi artırın.

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »
(Sayfa 1 / 2)
UYARI: Bu siteye yazılan her türlü yorum kamuya açık bilgi haline gelecek ve diğer okuyucular tarafından görülecektir. Her nekadar editörlerimiz yapılan yorumları kontrol etse de, gözden kaçmış yorumlar olabilir. Bu nedenle bilgileri paylaşırken ilaç ve firma isimleri vermemeli, hakaret içeren yorumlar yazmamalısınız. Yorumlardan dolayı ortaya çıkabilecek sorunlardan, yorumu yapan kullanıcı sorumludur. Yorum yapan herkes bu kuralları okumuş ve hukuki sorumlulukları kabul etmiş sayılır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

  • Şubat 2018
  • Anket

formsante-kapak-buton-subat2018

anket

FORMSANTE ONLINE ABONELİK

formsante-online-abone

GALERİ 

http://www.formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784387agustos_2009.jpg

Yerçekimine karşı koyan muhteşem dekoltelerin sırları

Karın ve kalça bölgesini sıkı egzersiz yaparak şekillendirebiliyoruz oysa göğüs bölgesinde estetik yaptırmadan zamanı geri çevirmek o kadar kolay değil. En iyisi ise yerçekimine yenilmeden önce önlem almak.GÖĞÜSLERDE MEYDANA GELEN Devamı

http://www.formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/505765aralik_2009.jpg

Önce koklayın sonra yiyin kilo almayın

Uzmanlara göre, besinleri koklayarak açlığı bir ölçüde tatmin etmek mümkünKilonuza istikrar kazandırmak ya da aşırı kilo alımının psikolojik sebeplerini düzene koymak istiyorsanız, bir de koku diyeti reçetemizi deneyin.İnsanın ruhsal durumunu Devamı

http://www.formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/757036ekim_2009.jpg

Estetikte son trendler

Estetik cerrahi dünyasından her geçen gün yeni ve güzel bir haber geliyor; artık operasyonlar daha kolay ve acısız, iyileşme süreleri kısa, sonuçlar ise son derece doğal. Biz de, en yeni Devamı

http://www.formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/160541eylul_2009.jpg

Mikroplar atağa geçmeden önleminizi alın!

Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek 9 öneriEylül ayının gelişiyle birlikte nezle ve grip sezonu da resmi olarak açılmış oldu. Üstelik bu yıl başka bir bela daha kapımızda: Domuz gribi! Hastalıklara bir gol Devamı

http://www.formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/454333haziran_2009.jpg

Geç kalmadınız! Hızlı sonuç veren estetikler

En yakın arkadaşınız 10 yaş genç ve 10 kilo daha az görünmesine rağmen, estetik yaptırmadığına yemin ediyorsa ona inanabilirsiniz. Çünkü estetik kategorisine sokulması zor yeni operasyonların işlem süreleri kısa, etkileri Devamı

http://www.formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/243715mart_2009.jpg

10 doğal yöntemle sonsuz gençliği yakalayın

Sonsuz gençliği yakalamak için ne ilaçlara, ne de mucizelere ihtiyacınız var. Çünkü uzmanlara göre; doğal kürler de vücudumuzun uzun yıllar tepeden tırnağa genç kalmasını sağlayabiliyor.Hemen hepimizin imrenerek izledikleri bazı kadınlar Devamı

http://www.formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/522896mayis_2009.jpg

Tepeden tırnağa ne kadar hijyene ihtiyacımız var?

Sağlıklı bir yaşamın ilk koşulu hiç kuşkusuz vücudumuzu tepeden tırnağa temiz tutmak. Sahi, vücut hijyeninde dikkat etmemiz gereken kuralları biliyor muyuz, yoksa bir şeyleri yanlış yapıyor olabilir miyiz? İşte yanıtları...YÜZ Devamı

http://www.formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/681654nisan_2010.jpg

3 haftada 3 kilo verin!

Fazla kilolara veda etmek için diyet yapmak şart. Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nden Beslenme ve Diyet Uzmanı İpek Cirit’in hazırladığı bir haftalık örnek diyet programıyla 3 haftada 3 kilo verebilirsiniz. Bu diyeti Devamı

http://www.formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/968564temmuz_2009.jpg

Saçlarınız güneşle dost olsun

Bir yandan güneş ve denizin keyfini çıkarırken bir yandan da güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister misiniz? Güzel yaz günlerinin izlerini, yıpranmış saçlarınızda görmek istemiyorsanız önerilerimize bir göz atın.Yaz Devamı

HABER BAŞLIKLARI

Son Yorumlar

dblogoDiğer Doğan Burda Siteleri: Atlas | Auto Show | Blue Jean | Burda | Capital | CHIP Online | Ekonomist | Elele | Elle | Elle Decor | eMecmua | Ev Bahçe | Evim | Formsanté | Güncel Hukuk | Hafta Sonu | Hello | Hey Girl | İstanbul Life | Level | Lezzet - Yemek Tarifleri | Maison Française | Pc Net | Seninle | Tempo | Yacht Türkiye