1 günlük güzellik ajandası

0

Alternatif tıp uzmanları, vücudun kendi saati olduğunu ve güzelleşmek için bazı işlemleri bu saate göre yapmanın çok etkili olduğunu anlatıyor.

07.00
YAĞLARI YOK ETMEK İÇİN:

Sabah egzersizleri

Sabahları yapılan sporun yağların erimesine yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Güne spor yaparak başlar ve kahvaltıda da aşırıya kaçmazsanız, yağ metabolizmanızı harekete geçirmiş olursunuz. Çünkü, vücudumuz gece boyunca pek çok enerji deposunu kullanıyor. Bir başka deyişle, karbonhidrat depolarının neredeyse tamamı boşalmış oluyor. Bu durumda vücudumuz yeterli enerji sarfı için yine yağ depolarına başvuruyor. Bunu da adrenalin ve 'glukagon' gibi zayıflatıcı hormonlar aracılığıyla gerçekleştiriyor. Bu hormonlar, hücre reseptörlerine yapışarak biyokimyasal yıkım sürecini harekete geçiriyor. Yağ yakımını sağlayan en ideal spor türü ise yürüyüş yapmak ve yüzmek. Her iki spor türünde de geniş bir kas kümesi harekete geçiyor ve bunun sonucunda vücut çok fazla kalori yakıyor. Eğer daha fazla yağ yakmak isterseniz 2 şeye dikkat etmelisiniz: Her zaman, oksijeni bol bir ortamda spor yapın, çünkü organizmanız yağı yakabilmek için aynı zamanda yeterli oksijene de ihtiyaç duyar. İkincisi de, tempolu hareketler sırasında kısa aralarla sürekli derin nefes alın. Ayrıca yağ yakımı sonrasındaki süreci de lehinize değerlendirebilirsiniz. Aklınızda bulunsun, metabolizmanız egzersizden sonra uzun süre aktif kalır. Siz de, spor sonrası şekerli besinler yerine, yoğurt ve meyve gibi besinler tüketirseniz, vücudunuz birkaç saat daha yağ yakmaya devam eder.

08.00
VÜCUDU ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN:

'Bio kremlerle' bakım

Sabah kalktığımızda, yağ yakmayı sağlayan hormonlar yüksek bir performansla çalışırlar. Vücudumuza olabildiğince hızlı yeni enerji sağlayabilmek için bu saatlerde yağ yakım sürecini harekete geçirirler. Ve organizmamız da giderek aktif hale gelir. Siz de sabahları sıcak soğuk duş yaparak bu zayıflama sürecine destek verebilirsiniz. Üç saniye boyunca uygulayacağınız soğuk su tazyiki kan dolaşımınızı hızlandırır ve bununla birlikte hormon üretimini de tetikler. Tüm bunların etkisini vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayan bir kremle de güçlendirebilirsiniz. Örneğin, yağ metabolizmasını doğrudan harekete geçiren yüksek etkili bio – özler içeren yeni vücut şekillendiriciler bu konuda size yardımcı olabilirler.

Haberin devamı 2008 Temmuz sayımızda…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here