Diğer
  Ana SayfaFitness10 dakikada yağ yakmanızı sağlayacak antrenman programı

  10 dakikada yağ yakmanızı sağlayacak antrenman programı

  -

  Antrenmanın tamamının videosu için QR kodunu okutun!

  10 dakika gibi kısa bir sürede neredeyse tüm kaslarınızı çalıştırıp nabzınızı yükselterek yağ yakmanızı sağlayacak sıkı bir antrenmana hazır mısınız? Uzman Grup Dersleri Eğitmeni ve Kişisel Spor Koçu Ayşegül Demirsoy ile birlikte ter atmak ve hareketlerin tüm detaylarını öğrenmek için Youtube kanalımızı ziyaret edin.

  Hazırlayan: Aytaç Özkardaş Gozzi
  Fotoğraflar: Ozan Kutsal

  10 DAKİKADA YAĞLARINIZI YAKACAK ANTRENMAN PROGRAMI

  ANTRENMAN PROGRAMI

  2SET

  1. Jumping Jack-30 tekrar
  2. Squat ve topuklar üzerinde yükselme-15 tekrar
  3. Ellerle yürüme-10 tekrar
  4. Sit up-10 tekrar
  5. Yana kayma-20 tekrar
   Aktif dinlenme-Yerinde sayma-30 saniye

  Squat ve topuklar üzerinde yükselme

  - Advertisement -

  Ayakta dik durun, bacaklarınızı omuz hizasında aralayın, ayaklar birbirine paralel… Şimdi arkada görünmez bir sandalye varmış gibi kalçayı dışarı vererek çömelin ve kolları ileri doğru uzatın. Çömelirken ağırlığı topuklarınıza vermeye ve diz kapaklarınızın ayak parmak uçlarını geçmemesine dikkat edin. Üst bacaklar yere paralel olsun. Topuklar üzerinde doğrulurken kolları geriye doğru alın. Tekrar squat pozisyonuna alçalarak tekrarlayın.

  Yana kayma


  Matı karşınıza alın, tam ortasında durun. Sağa doğru 2 adım yana adım atın, sol ayağı geride hafif çapraza alarak eğilin ve sol elle matın kenarına dokunun. Bir sağa, bir sola adımlarınızla kayarak ve mata dokunarak tekrarlayın.

  Ellerle yürüme

  Dik durun, öne doğru belden katlanın. Elleri birer birer yere koyarak öne doğru yürüyün ve plank pozisyonuna gelin. Şimdi yine bir sağ bir sol elle geriye doğru giderek başlangıç pozisyonuna gelin.

  Karın yağlarından kurtulmak mı istiyorsun?

  Günde 100 mekik çekerek bel bölgesindeki yağlardan kurtulacağınızı sanıyorsanız bir kez daha düşünün… Maalesef uzmanlar bölgesel olarak yağ yakmanın mümkün olmadığını söylüyor. “Karın bölgesindeki yağlardan mekik çekerek kurtulamazsın” diyen Demirsoy bunu şöyle açıklıyor: “Bizler kilo alacağımız bölgeyi nasıl kendimiz seçemiyorsak kilo vereceğimiz bölgeyi de seçemiyoruz. Buna genetiğimiz karar veriyor. Bunun için kalori açığı yaratman, doğru egzersiz yapman ve bunu belli bir süre devam ettirmen yani süreklilik gerekiyor.”


  Bu durumlarda tartılma:

  • Egzersizden hemen sonra (kaslar suyu tutacaktır ve tartıda daha yüksek çıkabilirsin.)
  • Regl döneminde.
  • Uzun yolculuklar sonrasında.
  • Bazı ilaçları kullanırken (kimi ilaçlar vücutta ödem yapabilir).
  • Gece yatmadan önce.


  Yağlar nereye kayboluyor?

  Kilo verirken vücudumuzdaki yağlar nereye kayboluyor, yağlar vücuttan nasıl uzaklaşıyor? Ayşegül Demirsoy bu soruyu şöyle yanıtlıyor: “Vücudumuzdaki yağları bir terleme yoluyla, iki nefes yoluyla karbondioksit olarak, üç dışkı ve idrar yoluyla atarız. Yağ hücreleri küçülür, yağ oranımız bu şekilde düşer, yani biz vücuttan yağ hücrelerini olduğu gibi atmıyoruz, yağ hücrelerini küçültüyoruz. Bu yüzden ben kilo verdim, eski beslenme düzenime döneyim derseniz hızla yağ hücrelerini büyütür ve eski halinize dönersiniz.”

   

  Seamlesstance kamuflaj spor sutyeni 990 TL/Tayt 1.890 TL

  Yüksek belli tayt inceltici, toparlayıcı özelliği sahip. Dört yöne esneyerek hareket kabiliyetini artırırken dikişsiz yapısı ile sürtünmeyi önlüyor. Pilatesten tenise birçok farklı sporda destek sağlayan spor sutyeninin ise çıkarılabilir pedleri bulunuyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz