Diğer
  Ana SayfaBeslenme & Diyet10 haftalık bilançonun sonucu:60.2 KİLO!

  10 haftalık bilançonun sonucu:60.2 KİLO!

  -

  6 okurumuzun “Gelin Sizi Zayıflatalım” çerçevesinde başladığı zayıflama maratonu, mart sayımızın baskıya hazırlandığı sıralarda tamamlanmak üzereydi. Fotoğraflardan siz de göreceksiniz ki katılımcılarımız hedeflerine ulaştı. Kalan bir iki kilolarını da programın bitiminde rahatlıkla vermiş olacaklar.

  Formsante'nin düzenlediği "Gelin Sizi Zayıflatalım" projesinin ilk 3 aylık turunun nihayet sonuna geldik. Ve gururla söyleyebiliriz ki katılımcılarımız hedeflerine ulaştı. Derginin yayına hazırlandığı sırada onlar da artık son kontrolleri için toplanıyorlardı. Katılımcılarımız 10 hafta içinde toplam 60.2 kilo vererek, belki de onları rahatsız eden bir sorundan kurtulmuş oldu. En önemlisi sağlıklı ve doğru beslenmeyi öğrendiler ve bunu bir yaşam biçmi haline getirdiler. Bu yeni düzeni ömür boyu sürdürmeleri halinde kilolarının geri gelmesi gibi bir tehlike yok!
  Son toplantılarda itiraf etmek gerkirse rahatlıkları ve mutlulukları gözden kaçmıyordu. Öyle heyecanlı ve mutluydular ki sanki bir mucizeyi gerçekleştirmişlerdi.
  Program, katılımcılarımız için olduğu kadar, okuyucularımız için de önemliydi. Bu sayede, aşırı kilo fazlası bulunmayan, yani nispeten yavaş kilo verebilecek, üstelik daha önceki diyet deneyimleri hüsranla sonuçlanmışların bile, doğru ve kişisel olarak geliştirilmiş bir programla başarıya ulaşabileceklerini hep birlikte görmüş olduk. Programın diğer önemli noktasıysa, katılımcılarımızın diyetleri boyunca light ürünlere ve özel pişirilmiş yemeklere başvurmadan, her yerde bulabilecekleri ve diğer aile bireyleri için pişirilmiş yemeklerle zayıflamalarıydı. Hatta zaman zaman listelerine baklavalar, kebaplar, pizzalar bile girdi. Böylece, geri kalan hayatları boyunca porsiyon kontrolü yaparak, özel yemeklere ihtiyaç duymadan kilolarını nasıl koruyacaklarını öğrendiler.
  Programın başında kendilerini yemek yemekten nasıl alıkoyduklarını anlatan katılımcılar, son buluşmalarda artık neleri nasıl yiyebildiklerini anlatıyorlardı. 1.3 kilo verdiği haftada 300 gram tahin helvasını nasıl yediğini anlatan Uğur Bey, bu konuda da şampiyon oldu. Ancak sizi uyarmalıyım, kilo vermek isteyenlerin kendilerine sadece Uğur Bey'i örnek alması çok doğru değil. Çünkü onun gerçekten çok özel bir metabolizma yapısı var.
  Sayfalarımızda gördüğünüz çekimleri, dergi baskı gireceği için program bitmeden 2 hafta önce yapmak zorunda kaldık. Katılımcılarımız, son kilolarına ulaşamadan fotoğraflarının çekilmesinden biraz şikâyetçiydiler. Ama yine de stüdyoda herkesin keyfi yerindeydi. Nasıl olmasın ki zaten? Eski pantolonları üstlerinden dökülüyordu, yeni pantolonlarıysa eskisinden birkaç beden küçüktü. Sonuçta bol kahkahalı ve eğlenceli bir çekim gerçekleştirdik.
  Siz bu sayfaları okurken, onlar koruma programlarına başlamış olacaklar. Artık cumartesi günleri bir araya gelmeyecekler, ama kurdukları sağlam dostluklar program sonrasında da devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca, artık hayatları boyunca Selahattin Dönmez'in kanatları altındalar. Bundan sonra her ay kendisiyle düzenli olarak görüşecekler. Yani isteseler de bundan sonra kilo almaları biraz zor görünüyor!

  Devamı 2006 Nisan sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz