Diğer
  Ana SayfaHaber10 Ocak 2020 ay tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek?

  10 Ocak 2020 ay tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek?

  -

  2020 yılının enerjisi en yüksek ve değişime en açık aylarından biri ocak ayı. 10 Ocak’ta Yengeç burcunun 20 derecesinde bir Ay tutulması ile yeni yılın ilk gökyüzü olayını deneyimleyeceğiz. Peki 10 Ocak ay tutulması saat kaçta olacak? Ay tutulmasından hangi burç nasıl etkilenecek? Ünlü astrolog Hande Kazanova, Ocak ayında burçların ay tutulmasından nasıl etkileneceğini, Astrolog Elvan Yarma ise 10 Ocak ay tutulmasının detaylarını anlattı.

  AY TUTULMASI EN ÇOK HANGİ BURÇLARI ETKİLEYECEK?

  Bu Ay tutulmasından en çok etkilenecek burçlar ise Başak, Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koç burçları olacak.

  AY TUTULMASI SAAT KAÇTA GERÇEKLEŞECEK?

  Ay tutulması, saat 22:20’de yengeç burcunda gerçekleşecek.

  ELVAN YARMA’NIN YORUMUYLA 10 OCAK AY TUTULMASI

  Hayatınızda tamamlanması gereken konuları kapatacaksınız ama bu kapanış biraz sancılı olabilir. Ay tutulmasında tehlikeli bir açı var. Mars üçüncü evden sekizinci evdeki Uranüs’e 150’lik açı yapıyor. Bu ciddi bir kaza açısıdır. Dünya ve Türkiye gündemine oturacak kazaların habercisidir. Özellikle ocak ayında yollarda ekstra dikkatli olalım.

  - Advertisement -

  Ayrıca tutulmaya iki devin kavuşumu damga vuracak; Satürn ve Plüton Oğlak burcunda kavuşum derecesine giriş yapacak ve 12 Ocak’ta tam anlamıyla kavuşacak! Haliyle devlerin aşkı büyük olur. Merkür ve Güneş de bu kavuşuma eşlik ediyor. Bu çok nadir görülen bir gökyüzü olayı. Ne düşündüğünüze özellikle dikkat edin, iyi düşünün, başarıyı hayatınıza çekmeyi dileyin. Dilekleriniz hızla gerçekleşebilir! Ayrıca büyük düşünün ve büyük projeleri hayata geçirmek için çabalayın.

  1914, 1947 ve 1982 yıllarında kavuşum yapan bu iki güçlü gezegen dünyayı yerinden oynatmıştı. 1. Dünya Savaşı’nın başlangıcı, 2. Dünya Savaşı’nın bitimiyle Sovyetler ve Amerika’nın yükselişe geçişi, AIDS’in dünya gündemine oturması Satürn Plüton kavuşumunun tetiklenmesiyle oldu. Şimdi ise Satürn Plüton kavuşumu güç dengelerinin değişimini tetikleyecek ve dünya üzerinde yeni bir dönem başlatacak. Bireysel anlamda baktığımızda ise özellikle Boğa, Başak, Balık ve Akrep burçları uzun zamandır elde edemedikleri fırsat ve güçleri deneyimleyecekler. Oğlak ve Yengeçler için zorlayıcı bir süreç olabilir ama sabırla ilerlemeleri gerekiyor.

  * 13 Ocak itibarıyla Venüs’ün Balık burcuna geçmesi aşk ve ilişkilerde sevginin en derinden yaşanacağı zamanlara işaret ediyor. Daha iyimser, hoşgörülü ve sevgi dolu bir döneme geçeceğiz. Yeni bir ilişkiye başlamak isteyenler ya da evlilik teklifi alanlar olacak. Havada aşk kokusu var! En çok da Balık, Yengeç, Akrep, Oğlak ve Boğa’lar bu duruma hazırlıklı olmalı.

  * 25 Ocak 2020’de Kova burcundaki yeni ay ise sıra dışı ve derin aşklar vadediyor. Gökyüzü, uzun zamandır yalnız olanların kalplerini ısıtacak. Görüyor ve arttırıyorum; bu yeni ay sürpriz hamileliklere gebe olacak. Bebek bekleyenler şahane haberler alabilir! Yeni aydaki Venüs-Mars karesi ise tutkulu aşkları anlatır ama dengeyi kurmak şart yoksa işler rayından çıkabilir.

  * 28 Ocak Salı günü sabah 9.00’dan 14.30’a kadar dilek ve dua vakti. Ay, Venüs ve Neptün Balık burcunda kavuşum yapacak. İlahi kapının ardına kadar açık olduğu bir zaman diliminde hayatınızda şifalanmasını istediğiniz ne varsa dileyin!

  ÇİN ASTROLOJİSİ 2020 YILI İÇİN NELER SÖYLÜYOR?

  HANDE KAZANOVA’NIN YORUMUYLA AY TUTULMASI

  Bu yıl tam altı tutulma devrede olacak ve mayıs ayında Kuzey Ay Düğümü İkizler-Yay hattına geçecek. Mart sonunda Satürn burç değiştirerek temmuz başına kadar Kova burcunda arzı endam edecek. Temmuz’dan yıl sonuna kadar Oğlak burcunda son dokunuşlarını gerçekleştirecek. Venüs mayısta gerilemeye başlarken, eylül ayında Mars gezegeninin gerilemesi yıla eşlik edecek. Bu yıl gerçekten her anlamda ilginç olacak ama her şeyden önce ekonomimize ve mali durumumuza daha fazla dikkat çekecek.

  2020 yılında sizler için yazdığım bu yorumlarda kariyer ve para durumunuzu burç burç ele aldım. Yorumlarımı okurken biliyorsanız önce yükselen burcunuzu okumanızı tavsiye ediyorum. Bilmiyorsanız Güneş burcunuzu takip edebilirsiniz.

  KOÇ BURCU

  Ocak ayında iş yükünüzün fazlalığı yüksek olabilir. Jüpiter ve Merkür’ün birleşimi iş ve kariyer alanlarınızı fazlasıyla hızlandırabilir. Birkaç yıldan beri iş ve kariyerinizdeki sorumluluklarınız bunaltıcıydı hala bu etkiler devam ediyor ama en azından işlerinizin ve çalışmalarınızın karşılığını da alacaksınız.

  BOĞA BURCU

  Ocak ve şubat ayları, yapmak istedikleriniz anlamında gayet etkili aylar. 12 Ocak’ta eğitim, seyahat, yabancı insanlarla yapılacak olan işlerinizde ve hukuk alanlarınızda iyi planlamalar yapmalısınız. Gelecek planlarınızda baskılar, sizi zorlayan durumlar oluşabilir. Hukuki bir konunun üzerinizde baskı oluşturması da muhtemel. Bu dönem işlerinizi daha yakından takip etmeye özen göstermelisiniz. Ortaklı işlerinizde de ortağınızın bazı ilişkileri bu dönemde tüm işlerinizi zorlayabilir.

  25 Ocak’ta oluşan yeni ay, kariyer hayatınızda önemli başlangıçları ve yenilikleri karşınıza getirecek. Yeni bir işe başlamak, kariyer kararları almak, yeni projelere başlamak adına bu yeni aydan faydalanmalısınız. 31 Ocak’tan sonra bireyselliğinizi, düşüncelerinizi destekleyen önemli işler, takım ve grup çalışmaları yükselen Boğaların hayatında etkili olabilir.

  İKİZLER BURCU

  Bu sene, 10 Ocak-21 Haziran ve 5 Temmuz’daki tutulmalar mali alanınızda gerçekleşiyor. Değerinizi, ederinizi, davranış kalıplarınızı ve bunun sonucunda yaşadıklarınızı görecek, önemli sorumluluklarla hayatınızı yeniden şekillendireceksiniz sevgili İkizler. 10 Ocak’ta gerçekleşen parçalı Ay tutulması elinize bir para geçmesine neden olacak. Maddi olarak parasal konularda iniş çıkışlarınız bu tutulma zamanında ve sonrası altı ay boyunca etkili olabilir.

  12 Ocak’ta bankalara veya herhangi bir kuruma borcunuz varsa, bu vergi borcu veya başka bir şey olabilir, bu alanlarda bazı sorunlar, kısıtlamalar ve baskılar devrede olabilir. Üzerinizde müthiş bir baskı hissedebilirsiniz.

  YENGEÇ BURCU

  13 Ocak itibarıyla yabancı şirketler, yabancılarla yapılacak işleriniz devrede olabilir. Sizden farklı insanlarla ilişkilerinizi daha iyi kullanacaksınız. Hukuki davalarınızda iyi ilişkiler sonucunda, sıkıntılarınızı avantaja çevirebilirsiniz.

  25 Ocak’ta oluşan yeni ay, ortaklaşa para alanlarınızda önemli kararları ve başlangıçları karşınıza getirebilir. Stopajla, vergiyle, krediyle, banka işlemleriyle ilgili her tür konudaki önemli adımlarınızı bu yeni ay sonrası atmaya özen gösterin.

  ASLAN BURCU

  13 Ocak itibarıyla ortaklaşa para alanlarınızda çözülmesi gereken işlerinizi rahat halledeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Bu üç haftalık dönemde banka işleri, kredi, faiz, vergi, borç ödeme gibi konular gündeminize oturabilir.

  BAŞAK BURCU

  Parayı, kariyeri hak etmek için elinizden geleni yapan siz Başaklar, elinize geçen her şeyin değerini bilirsiniz. Parasal konularda risk almak size göre değil; siz ince eleyip sık dokumayı seversiniz!

  Sanatsal veya kreatif işlerinizde, hobilerinizde kaynaklarınızı arttırabilir, bu alanlarda iyi bir statü sahibi olabilirsiniz. Ciddi, planlanmış işlerde daha rahat edecek, olgun ve deneyimli insanların fikirlerinden faydalanacaksınız. Kafanızda kurduğunuz projeleri, yapmak istediklerinizi planlı ve programlı yaparsanız daha kolay ilerleyebilirsiniz. Daha fazla güvenilir olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz. Bu sizin yapmak istediğiniz sanatsal ve kreatif işlere, eğitim konularına olumlu bir şekilde yansıyacak. Yaptığınız işlerde kendinizi gösterecek ve uzun soluklu işlere imza atacaksınız.

  TERAZİ BURCU

  Eviniz, tarlanız, bir araziniz, toprakla bağlantılı işlerinizde önemli uğraşılar ve dersleriniz devrede olabilir. Yenilenme, renovasyon, mimari işlerle uğraşılarınız varsa, mimar veya dekorasyona dayalı bir işle uğraşıyorsanız bu sene bu alanlarda kazançlar yakalayabilirsiniz. Kendi başınıza çalışmak isteseniz bile, toplum önü işleri geri plana itmemeli, beraber çalıştığınız insanların sorunlarına, sorumluluklarına ağırlık vermelisiniz. Sizi besleyecek doğru projeler 10 Ocak ve 21 Haziran’da gerçekleşen tutulmalarla karşınıza gelebilir.

  AKREP BURCU

  Bu yıl İkizler ve Yay hattına geçen tutulmalar elinize para geçmesine neden olabilir. Parasal konularda hızlı sonuçlar alabilir veya ani gelişen olaylarla bu alanlarda tedirginlikler yaşayabilirsiniz. 25 Ekim-5 Kasım arası doğduysanız 3 Ocak itibarıyla paraya dayalı işlerinizde, kazanımlarınızda, maddi alanlarda, mücadeleleriniz artacak. Medya işlerinizde kendinizi göstermek ve para kazanmak isteyebilirsiniz. Özel hayatınızı ilgilendiren, seyahatlere dayalı harcamalarınız bu dönemde artabilir. 27-28 Ocak’ta parasal konularda dikkatli olun, aldanmalara açık olabilirsiniz.

  YAY BURCU

  10 Ocak’ta oluşan parçalı Ay tutulması ortak para alanlarınızda hızlı gelişmeleri ve sonuçları karşınıza çıkaracak. Getirilerinizi, harcamalarınızı kontrol etmeniz gereken bir dönem olabilir. Siz kısmaya çalışırken, hayatınızdaki insanların paraya ihtiyacı olabilir ve siz borç verebilirsiniz, bu dönem hızlı gelişmeleri karşınıza çıkaracak. Çözümü zor bir miras konusuyla ilgili yeni bilgiler ayağınıza gelebilir.

  12 Ocak’ta parasal konularda oldukça dikkatli olmalısınız. Maddi konular sizi hemen depresif yapabilir. Bir borcun altına girmekten veya başkalarına borç vermekten kaynaklı olarak bu tarih civarında sıkıntılı ve baskı altında olabilirsiniz.

  OĞLAK BURCU

  Hayatınız için sorumluluk alacak, yaptıklarınızdan daha fazlasını üstlenerek kişisel yolculuğunuza devam edeceksiniz. Bazen aşırı gelen sorumluluklar sizi yorabilir ve bunaltabilir. Özellikle bu etkiyi 11-20 Ocak ve bu tarihler arasında doğanlar daha fazla hissedebilirler. Sağlığınıza, düşüncelerinize, yapacaklarınıza dikkat edin. Sorumluluklarınızdan kaçmadan ilerler, değişmesi gerekenleri görür ve uygularsanız 2020 yılını etkili bir yıl olarak hatırlarsınız!

  Bu dönemde, şansın ayağınıza gelmesini beklemeyin. Olumsuzluklardan, kurtulun, silkelenin! Kafanızda kurduğunuz, oluşturduğunuz plan ve projeleriniz varsa harekete geçin, çalışın, uğraşın, didinin, yeni insanlarla tanışın, farklı yerlerde bulunun. Eksik olduğunuz bir alan varsa onu tamamlayın. Siz kendiniz için bir şeyler yaptıkça hayat da size karşılığını en güzel şekilde verecek sevgili Oğlak ve özellikle yükselen Oğlaklar.

  23 Aralık-5 Ocak ve arasındaki zamanda doğduysanız, bu sene iş hayatınızda oldukça esnek ve farklı olacaksınız. Değişimler sizi ve hayatınızı destekleyecek. Mart sonundan temmuz ayına kadar Satürn sizin burcunuzdan çıkarak para alanlarınıza girecek. Maddi konularda daha planlı ve ekonomik ilerlemek, parasal sorumluluklar altına girmek önem kazanıyor.

  25 Ocak’la beraber parayla ilgili konularda yeni adımlar atabilir, kararlar alabilir, ticari adımlarınızı başlatabilirsiniz. Parasal bir konuda doğru hamlelerde bulunabilirsiniz.

  KOVA BURCU

  22 Ocak-3 Şubat arası doğduysanız, bu sene karşılaşacağınız ani, değişik ve farklı olaylara hemen tepki vermeniz, gerilimli olmanız mümkün. Eğer yükseleniniz 2-10 derece arası Kova ise; beklenmedik ani değişimler, sürpriz olaylar karşınıza gelebilir veya siz olaylara vereceğiniz tepkilerle işlerin seyrini bu yıl değiştirebilirsiniz.

  25 Ocak’ta sizin burcunuzda oluşan yeni ay, sizi destekliyor. Uzun zamandır beklediğiniz girişimleri bu tarihten sonra başlatmak, sizin adınıza çok önemli olacak. Bu yeni ay ile beraber çevrenizden güzel iş teklifleri alacaksınız.

  Bu sene hayatlarında dönüm noktası yaşayacak burçlar; Koç, Boğa, Balık, Oğlak, Başak, İkizler ve Yay burçları!

  2020 YILINDA HANGİ BURÇ HANGİ AÇIDAN ŞANSLI?

  Koç: Kariyer ve iş hayatı

  Boğa: Eğitim, yolculuklar ve yabancı ülkelerle ilgili konular

  İkizler: Parasal kaynaklar, şifalanma, krizlerle dönüşme ve miras

  Yengeç: Evlilik ve ortaklıklar

  Aslan: Sağlık ve günlük işler

  Başak: Aşk, arkadaşlıklar ve çocuklar

  Terazi: Aile, gayrimenkul ve taşınma

  Akrep: Yakın çevre, seyahatler, iletişim, kardeşler

  Yay: Para, finans

  Oğlak: Kişisel büyüme ve gelişim

  Kova: Bilinçaltı, krizlerle dönüşüm, gizli düşmanlardan haberdar olma, korkularla vedalaşma

  Balık: Aşk, ilişkiler ve sosyal çevre

  Bu senenin mottosu: Çalışan kazanır! Çünkü bir yıl boyunca bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, Oğlak burcunda hareket edecek.

  Kaynak: DoğanBurda Astroloji 2020 dergisi

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  BURÇLAR VE CİNSELLİK 

  Burçlar ve cinsellik konusu için ilgili haberimize bakabilirsiniz:

  GÜNLÜK VE 2020 YILLIK BURÇ YORUMLARI

  Günlük ve 2020 yıllık burç yorumları için bakabilirsiniz:

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz