Diğer
  Ana SayfaGüzellik10 soruda meme estetiği

  10 soruda meme estetiği

  -

  Bir operasyona karar vermek kolay değil biliyoruz. Ama vücudunuzda sizi mutsuz eden gerçekler de var: Sarkık ya da büyük göğüsler gibi! Aklınızı okuduk, işin uzmanına kafanıza takılanları sorduk.

  1- Memeler neden sarkar?
  Emzirme ve yer çekimi memeyi dik tutan asıcı bağları zamanla zayıflatıyor. Bunun sonucunda da memelerde sarkmalar olabiliyor.

  2- Silikon protezler zararlı mı?
  Kullanılacak silikon protezlerin dünya standartlarında ve FDA onaylı olması gerekiyor. İnsan vücuduna zararı olmadığı kanıtlanmış protezlerin dayanıklılığı tonlarca ağırlıkla test ediliyor.

  3- Kimler meme ameliyatı yaptıramaz?
  Genel anestezi alması yüksek riskli olan; ileri derecede astım ve koroner kalp hastalığı olanlar, diyetine uymayan diyabet hastaları ve böbrek yetmezliği olan hastalar ile genetik kökenli bazı hastalıklar ve ileri derecede kansızlık gibi yaraların iyileşmesini engelleyen özel durumdaki kişiler hariç, 18 yaşını tamamlamış; isteyen herkes bu operasyonları yaptırabiliyor. Ayrıca çok miktarda (günde bir paketten çok) ve uzun yıllardır sigara içen kişilerin ameliyattan en az bir ay önce sigarayı azaltması gerekiyor. Bu kişilerin operasyondan bir hafta önce hiç sigara içmemesi, yaralarının hızlı iyileşmesi ve ameliyatın başarılı sonuç vermesi için şart.

  4- Ameliyat sonrası bebek emzirilirken sorun yaşanır mı?
  Meme küçültme ameliyatı sırasında süt bezlerinin bir kısmı da alınıyor. Bu da sütte yüzde 30 oranında azalmaya neden olabiliyor. Ama unutmayın, emzirme ile meme büyüklüğü arasında doğru orantı yok. Çok küçük memeli olan kadınlar aylarca emzirebilirken, büyük fakat yağlı memeye sahip olanlarda zaman zaman süt yeteri kadar gelmeyebiliyor.

  5- Her meme ameliyatı aynı şekilde mi yapılıyor?
  Memelerin küçüklüğüne ya da sarkıklığına göre farklı ameliyatlar yapılabiliyor. Ameliyatta kullanılan yöntemler, memedeki sarkıklığın derecesine göre de değişebiliyor. Eğer küçük, dolgunluk kaybı olan ve orta derecede sarkık memeler söz konusuysa, silikon protezle ameliyat yapılıyor. Memeleri hafif derecede sarkmış ve küçük olan, cilt kalitesi iyi olan kişilerde de silikon protez kullanarak memeleri dikleştirmek mümkün olabiliyor. Ancak memeler orta ya da ileri derecede sarkıksa, meme küçültme operasyonunda olduğu gibi meme başının renkli kısmının çevresinde dik bir çizgi şeklinde iz oluşturarak dikleştirme yapılıyor. Bazı kişilerde silikon protez ve dikleştirme ameliyatını bir arada kullanmak gerekiyor. Meme küçültme operasyonunda da yine meme başının renkli kısım çevresinde dik bir çizgi olacak şekilde büyük meme dokusunun bir kısmı çıkarılarak meme şekillendiriliyor.

  - Advertisement -

  Devamı Formsante Dergisi Kasım 2010 Sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz