Diğer
  Ana SayfaTrend10 yaş gençleşmek isteyenlere mikro yağ transplantasyonu

  10 yaş gençleşmek isteyenlere mikro yağ transplantasyonu

  -

  Son yılların estetikteki en büyük keşiflerinden biri mikro yağ transplantasyonu. Hiçbir kesi olmadan, kendi dokunuzla 10 yıl daha genç ve güzel görünmenizi sağlayabiliyor bu yöntem. Enjekte edildiği bölgede dolgunluk yarattığı için kontur bozukluklarını da gideren bu yöntem, şimdilerde başka sağlık problemlerinde de kullanılabiliyor…

  Estetik dünyasında hemen her gün bir yenilikten haberdar oluyoruz. Yeni uygulamaların eskilerinden temel farkı daha az kesi yapılması. Bu da doğal olarak daha az acı ve iz demek. Alınan sonuçlar da yine eskiyle kıyaslandığında çok daha etkili ve başarılı. En önemlisi sonuçlar son derece doğal. Artık saatler süen ve uzun iyileşme süreci isteyen operasyonlar geçmişte kaldı. Şimdiki uygulamalar son derece basit yöntemlerle yapılıyor.
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da düzenlenen 17. Avrupa Plastik Cerrahi Derneği'nin yıllık kongresinde, hekimler estetik dünyasındaki bu gelişmeleri meslektaşlarıyla paylaştılar. Çok sayıda yabancı hekimin de katıldığı kongrede sunum yapan uzmanlar göre, bugün estetikte gelinen son nokta enjeksiyonla mikro yağ transplantasyonu.

  Yöntemin mazisi aslında 15 yıl öncesine gidiyor. Uygulandığı ilk yıllarda pek çok plastik cerrahın dudak büktüğü mikro yağ transplantasyonu şimdi estetik dünyasının en büyük silahlarından! Bu yöntemle operasyona gerek duyulmadan, tepeden tırnağa vücudun hemen her bölgesindeki estetik kusurlar giderilebiliyor, cilt 10 yaş gençleşerek ışıl ışıl bir görünüme kavuşabiliyor.
  Başlangıçta sadece yüz bölgesinde ve estetik amaçlı kullanılan mikro yağ transplantasyonuyla ilgili yeni gelişmeler de var. Yöntemin aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarında da yarar sağladığı tespit edilmiş. Örneğin, yanık cildin altına yağ transplantasyonu yapıldığında, o bölgede kök hücre işlevi görerek nedbenin iyileşmesini sağladığı tespit edilmiş.
  Geniş çaplı araştırmalar sonucunda varılan önemli sonuçlardan biri ise; yağ hücrelerinden kök hücre elde edilebilmesi. Bu sayede belki de yakın gelecekte vücudunuzdan minimum miktarda yağ dokusu alınıp, bunun sadece kök hücresinin kullanılması yeterli gelebilecek.
  Mikro yağ transplantasyonun yararları bunlarla da sınırlı değil. Yöntemin hem estetik sorunlar hem de sağlığımız üzerinde ne tür etkileri olduğunu sizler için sorduk.
  Ayrıntıları Formsante'nin temmuz sayısında okuyabilirsiniz…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz