Diğer
  Ana SayfaGüzellik2021'de nasıl güzelleştik? İşte 2021'in popüler estetik trendleri

  2021’de nasıl güzelleştik? İşte 2021’in popüler estetik trendleri

  -

  Geride bıraktığımız dönem kaçınılmaz olarak bazı alışkanlıklarımızın değişmesine neden oldu. Bu süreçten elbette estetik trendler de etkilendi. Günümüzde uzun istirahat gerektirmeyen, günlük hayatı fazla etkilemeyen, cerrahi işleme gerek duyulmadan, kısa sürede sonuç alınabilen medikal estetik uygulamalarının popülerleştiğini söylemek mümkün. Vanity Estetik doktorları, en çok uygulanan uygulamaları ve estetik trendlerini anlattı.

  Medikal estetik uygulamaları, estetik açıdan değişikliklere ihtiyaç duyulduğu durumlarda alternatif yöntem olarak çözüm sağlayabiliyor. Özellikle son yıllarda sağladığı faydaları ile oldukça öne çıktığını görüyoruz.

  2021’İN POPÜLER ESTETİK TRENDLERİ

  BOTOKS

  Kuşkusuz botoksun 2021’in medikal estetik trendleri arasında yer alması şaşırtıcı bir durum değil. Ülkemizde ve dünyada sıkça tercih edilen botoks, alın bölgesi ve iki kaş arasındaki çatıklıktan kaynaklanan çizgiler, göz kenarlarında meydana gelen kazayağı adı verilen ince çizgiler ve boyunda ortaya çıkan yaşa bağlı dikey çizgileri hafifletmek üzere kullanılan bir tedavi yöntemi. Ayrıca terlemeyi önlemek için de botoks tercih ediliyor. Kısa uygulama süresi, işlem sonrası acı olmaması ve hemen normal iş hayatına dönülmesi botoksun tercih edilmesinde önemli etken. Botoks yapıldıktan sonra dört-yedi gün içinde etkisini göstermeye başlıyor ve 10-15 gün içinde son halini alıyor. Bu sürede ve takip eden dönemde yeni kırışıklıkların oluşmasını da engellemeye yardımcı oluyor. Botoks uygulandığı gün, kızarıklar geçene kadar güneşe ve sıcağa maruz kalmamak, bir süre su ile temas etmemek, enjeksiyon bölgesine masaj yapmamak önemli. Uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi, ayrıca üç gün havuza girilmemesi öneriliyor. Botoks, popüler bir uygulama olsa da yüz kaslarının anatomisini iyi bilen tecrübeli ve deneyimli kişilerce yapılmalı.

  AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ (BURUN DOLGUSU)

  2021 yılında medikal estetik uygulamaları arasında önce çıkan uygulamalardan bir diğeri de ameliyatsız burun estetiği (burun dolgusu) oldu. Hem kadınlar hem de erkekler arasında popülerliği artan estetik bir tedavi yöntemi olan burun dolgusunda, vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit bazlı dermal dolgulardan yararlanılıyor. Hyalüronik asit içeren dermal dolgu maddesi, burunda düzeltilmek istenen alanlara enjekte ediliyor. Ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatı düşünen fakat henüz karara varamamış birçok hasta için iyi bir seçenek olduğunu söylemek mümkün. Cerrahi burun estetiğinin aksine, kısa sürede, genellikle tek seansla burundaki problemler ortadan kaldırılıyor. Bu sayede kısa sürede burun ile ilgili yaşanan tatminsizlik de ortadan kalkmış oluyor.

  JAWLİNE (ÇENE DOLGUSU)

  Son yıllarda net ve keskin çene hatları kadınlar arasında en çok istenen görünümlerin başında geliyor. Çenedeki hacim kayıplarında ve belirgin bir çene hattı oluşturarak yüze ‘V’ şekli kazandırmak amacıyla yapılan medikal estetik uygulaması olan Jawline (çene dolgusu) 2021’de adından en çok söz edilen uygulamalardan oldu. Çene dolgusunda en çok tercih edilen hyalüronik asit uygulandığı durumlarda, çene bölgesine anestezi kremi sürülüyor ve uyuşma sağlanınca uygulama yapılıyor. Ortalama 15-20 dakika süren işlemden hemen sonra kişi günlük rutine kolayca geri dönebiliyor. Çene dolgusunda kullanılan bir diğer yöntem ise yağ dolgusu. Hastadan öncesinde karın bölgesi ya da basenlerden işlem için yeterli ölçüde yağ alınıyor. Alınan yağ uygulamaya uygun hale getiriliyor ve çene bölgesine enjekte ediliyor. Çene dolgusu işleminin sonuçlarını daha iyi hale getirmek için ek olarak belli bölgelere botoks uygulaması da yapılabiliyor. Çene dolgusu uygulaması kalıcı değil. Ancak yapılan işlemin kalıcılığı kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine de bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Dolgunun kalıcılığı yaklaşık 12-18 ay devam ediyor. Kişinin kendi yağından elde edilen dolgu ile yapılan işlemde kalıcılık yaklaşık iki-üç yıl sürüyor.

  - Advertisement -

  GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

  Gözler yüzün, en fazla ilgi çeken alanlarından biri. Özellikle göz çevresi etrafındaki morluklar, kırışıklıklar, göz altlarındaki torbalanmalar yüze yorgun, mutsuz ve daha yaşlı bir ifade verebiliyor. Hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu olan göz altı ışık dolgusu, göz çevresinde istenmeyen bu görünüme çözüm sağlıyor. Göz altı ışık dolgusu ile alt göz kapaklarına ve yanaklara daha genç bir görünüm kazandırılabiliyor. Uygulama öncesinde dolgu yapılacak bölgeyi uyuşturmak amacıyla lokal anestezi yapılıyor. Kapalı uçlu kanüller kullanılarak dolgu maddesi enjekte ediliyor ve hacim artışı sağlanıyor. Göz altı ışık dolgusunda kullanılan hyalüronik asit esaslı dolgu maddesi eridikten sonra cildinize zarar vermiyor ve zaman içinde tekrar uygulanabilir. İşlemden hemen sonra uygulamanın etkisi görülüyor ancak en iyi sonuca yaklaşık üç hafta içerisinde ulaşıldığını belirtmek gerekiyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz