Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve Astroloji21 Haziran Güneş tutulması gerçekleşti! Hangi burç nasıl etkilenecek?

  21 Haziran Güneş tutulması gerçekleşti! Hangi burç nasıl etkilenecek?

  -

  2020’de Türkiye’den gözlenebilecek en önemli üçüncü gök olayı 21 Haziran günü gerçekleşen Parçalı Güneş Tutulması. Peki, Yengeç Burcu’nun 0 noktasında gerçekleşen 21 Haziran güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek? Güneş tutulmasından hangi burçlar etkilenecek? Karma ve Spiritüel Astrolog Elifliastroloji yorumluyor…

  güneş tutulması saat kaçta

  21 HAZİRAN GÜNEŞ TUTULMASI SAAT KAÇTA GERÇEKLEŞECEK?

  “Parçalı Güneş Tutulması” 21 Haziran Pazar günü saat 09:41’de Yengeç Burcunun 0 derecesinde gerçekleşecek ve ülkemizden en net Hakkari’de gözlenecektir.

  GÜNEŞ TUTULMASINDAN ETKİLENECEK BURÇLAR

  21 Haziran Parçalı Güneş Tutulmasından etkilenecek olan burçlar şunlardır:

  • Yengeç
  • Oğlak
  • Terazi
  • Koç 

  GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

  Koçların 4. evinde gerçekleşecek olan tutulma, ailevi konuları vurgularken ilişkiler ve kariyer alanlarını zorlayacak. Ancak bu dönem de bilinçaltınızı temizleyerek güçleneceksiniz. Daha sonrasında maddi konularda ve aşk ilişkilerinde yeni fırsatlar doğacak.

  - Advertisement -

  BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

  Miras, prim veya ödenek bekleyen Boğalar bir süre daha bekleyeceksiniz. Bu hafta iş yerinizde keyifiniz kaçabilir ancak sosyal olarak aktif ve sosyalleşeceğiniz bir döneme gireceksiniz.

  İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

  İkizlerin 2. evinde gerçekleşecek olan tutulma maddi kaynaklarınızı çoğaltırken, yeni iş teklifleri alabilirsiniz, terfi olabilirsiniz kısacası kariyer alanınızda keyifli gelişmeler yaşanacak.

  Seyahate çıkmayı düşünen İkizler dikkatli olun aksaklıklar çıkabilir.

  YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

  Güneş Tutulması; Yengeç Burcu’nda gerçekleşecek. Birinci evinizde gerçekleşecek olan tutulma, üzerinizde ki enerjiyi ve baskıyı çok arttıracak.

  Merkür Retro ve Betelgeuse yıldızı da tutulmaya eşlik ediyor olacak. İletişimsel tıkanıklıklar, yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz. Maalesef iş, aile, eş genel olarak sıkıntılı durumlar oluşabilir dikkatli ve sakin olmanızı tavsiye ederim. Kendinizi geliştirmek, eğitim almak ve seyahat etmek için sizler için uygun bir dönem değerlendirin.

  ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

  Tutulma anında, anın yükseleni Aslan Burcu olacak ve burcunuzun 12.evinde gerçekleşecek.Yaralı şifaci Şirona kare açı yaptığından psikolojinize dikkat edin.

  Ufak tefek sağlık sorunlarıda yaşabilirsiniz dikkatli olun.Mars ve Neptün’e yaptığı olumlu açı sizi mücadeleleriniz sonucunda hayallerinize bir adım daha yaklaşmanıza neden olacak.

  BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

  Başak Burcu’nun 11.evinde gerçekleşecek olan tutulma sosyal hayatınızda hareketlenmeye sebebiyet verirken, aşk hayatınızda şanslı bir döneme gireceksiniz. Maddi kaynaklarınız da daralma olabilir ancak uzak yollardan ani sürpriz haber alabilirsiniz.

  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

  Sizlerin 10.evinde gerçekleşecek olan tutulma, kariyer alanınızda ani bir değişime sebebiyet verebilir.Ailevi konularda fikir ayrılığına düşebilir ancak aile büyükleriniz özellikle baba, abi, amca figürlerinin desteği ile çözülecektir.

  AKREP VE YÜKSELEN AKREP

  Akreplerin 9. evinde olan tutulma akademik olarak sizlere şans verirken yurt dışında yaşama veya iş yapma şansı getirecek. Aşktan yana yüzünüz gülecek ani beklenmedik bir sürpriz yaşayabilirsiniz.

  YAY VE YÜKSELEN YAY

  Yayların 8. evinde olan tutulma, hislerde ve sezgilerde güçlenme verirken mesajcı rüyalar görebilirsiniz.Dış kaynaklı beklediğiniz alacağınız paraları alabilirsiniz ancak genede bütçenize dikkat edin.

  OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

  Kardeşlerinizin veya yakın akrabalarınızın hayatıyla ilgili güzel bir haber alacaksınız.Aile içi dişil bir enerji sebebiyle gerginlik yaşayabilirsiniz.

  Evlenmem diyen Oğlak Burçları büyük konuşmasınlar evlenme şansınız olabilir.

  KOVA VE YÜKSELEN BOĞA

  Paradan yana şanslı bir döneme giren Kovaların sağlıklarına dikkat etmesi gerekli özellikle ruhsal olarak kendilerini zorlanmış hissedebilirler kendinizi rahatlatacak aktiviteler yapmanızı öneririm.

  BALIK VE YÜKSELEN BALIK

  Mars ve Neptün’ün de Balık Burcunda olması sebebiyle Balıklar, hayallerine ve hedeflerine biraz daha yaklaşacaklar.Beşinci evde gerçekleşen tutulma, sizi daha göz önünde sahnede yıldız gibi parlatırken ayrıca çocuğu olanlar çocuklarından yana güzel haberler alacaklar

  GÜNEŞ TUTULMASINDAN NASIL ETKİLENECEĞİZ?

  Astroloji de tutulmalar, o yıl ki kadersel olayları gösterir ve tetikler. Bu tutulma da tam değil parçalı olduğundan dolayı olaylar, bir seferde değil parçalar halinde yaşanacaktır. Her yeni haftaya yeni bir gündemle başlayacağız.

  Anın haritasında 11. evde olan tutulma artık sosyalleşeceğimizi ve şifalanacağımızı gösteriyor. Belki kısa bir süreç için virüs vaka sayılarında artış olup tekrar önlemler alınabilir ancak çok kısa bir sürede tekrar normalleşme sürecine dönülecektir

  Ülkemizinde 12. evinde gerçekleşecek olan tutulma, hastaneler, hapishaneler, bakım evlerinde bazı sansasyonel olarak yaşanabileceğini ayrıca gizli düşmanlıkların veya casusların ortaya çıkacağını gösteriyor.

  Bu arada tutulma Yengeç Burcu’yla beraber en çok Koç, Oğlak ve Terazi burçlarını etkileyecektir. Bu burçların daha sakin ve temkinli olmasını öneririm.

  Bildiğiniz gibi tutulmalar doğa olaylarını tetikler dünyanın farklı noktalarında okyanuslarda tsunami, deprem ve yangınlar yaşanabilir dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Türkiye’de ise Ege ve Doğu bölgelerde deprem riski olabilir.

  Bu tutulma, ardından ateşli hastalığı, yangını ve patlamaları da getirecektir ve bir aydır uyardığım gibi sularla ilgili bir zehirlenme de olabilir, lütfen dikkatli olun.

  AY TUTULMASINDAN DAHA ŞİFALI VE OLUMLU OLACAK

  Kişisel bazda Güneş Tutulması, 5 Haziran’da gerçekleşmiş olan Ay Tutulmasına göre çok daha olumlu ve şifalı olacaktır. En azından insanların üzerinde aşırı bir manevi baskı ve gerginlik olmayacaktır.

  GÜNEŞ TUTULMASI EN NET HANGİ İLDEN GÖZLENECEK?

  Bu tutulma, en iyi Hakkari’de gözlenecek. Hakkari’de Güneş’in örtülme oranı yüzde 33’e kadar çıkacak. 

  Türkiye, bu tutulmanın merkez hattında olmadığından Güneş’in az bir kısmı Ay tarafından örtülecek.

  Bu tutulmanın merkez hattı Afrika, Arabistan, Hindistan, Çin ve Tayvan topraklarından geçecek.

  2020 YILI TUTULMA TARİHLERİ

  • 10 Ocak Ay Tutulması (20 derece Yengeç burcu)
  • 5 Haziran Ay Tutulması (15 derece Yay burcu)
  • 21 Haziran Güneş Tutulması (0 derece Yengeç burcu)
  • 5 Temmuz Ay Tutulması (13 derece Oğlak burcu)
  • 30 Kasım Ay Tutulması (8 derece İkizler burcu)
  • 14 Aralık Güneş Tutulması (23 derece Yay burcu)

  https://www.instagram.com/elifliastroloji/

  YAZARIN DİĞER YAZILARI  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....