25 yaşındaki genç oyuncu Burcu Kara:İyi ki oyunculuğa bulaşmışım!

0

Haziran Gecesi’nin Duygu’su yani Burcu Kara, “Ne yapıyor, altı-üstü bir dizide oynuyor” diyenlere hiç kulak asmıyor ve oyunculuğun tadını çıkarıyor. “O kadar güzel bir duygu tattırdı ki bana. İyi ki oyuncu olmuşum. Özellikle ülkemizde çok az insana nasip olan bir şey bu ve ben çok mutluyum” diyor.

Ekranların şu sıralar en ilgiyle izlenen, reytingi en yüksek dizilerinden Haziran Gecesi'nin mazbut annesi "Duygu"yu canlandıran Burcu Kara2yla konuşuyoruz. Doğrusu diziyi sürekli seyretmedim ama yine de canlandırdığı karakteri soğuk bulmuştum. Oysa kendisi gerçek hayatta farklı. 20'li yaşlarının keyfini süren herkes gibi onun da hayalleri, gerçekleştirmek istediği şeyler var. Anlattıklarıyla, genel olarak ayaklarının yere bastığı sonucunu çıkarıyor insan. Ama bazen de şaşırtıveriyor sizi. Bir an İdare ederim, hiçbir şeyin fazlasını istemem. Gittiği yere kadar gider derim derken biraz sonra eklemeden edemiyor.Başarısızlığa tahammülüm yok!
Öğretmen bir anne-babanın iki kızından büyük olanı o. Çocukluğu Bursa'da o zamanlar henüz köy olan Armutlu'da geçmiş. Hani ağaç tepelerinde, tarlada, bahçede koşturan çocuklar vardır ya onlardan. Köyde bakıcı bulunamayınca 4.5 yaşında okula başlıyor. Bu sayede de üniversiteyle 16 yaşında Eskişehir'de tanışıyor. Kendi deyişiyle "erkek gibi, hayatta her işini kendi yapan bir tip. Herhangi birinin kendisine karışmasından nefret eden, bildiğini okuyan bir çocuk. Hâlâ da o izlenimi veriyor! Soyadının aksine masmavi gözleri var ya, ailede bir tek ona aitmiş. "Ailemizde hiç renkli gözlü yok biliyor musunuz?" diyor ve ekliyor "Annemin anneannesi filanmış!" Söz kısıtlı vakitlerden açılıyor ve biz de başlıyoruz sormaya…

Hayatınız sette geçiyor. O set ortamından biraz bahsedin isterseniz…

Devamı 2006 Şubat sayımızda…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here