Diğer
  Ana SayfaFitness3 zor bölgeye savaş açın

  3 zor bölgeye savaş açın

  -

  Kalça, karın ve bacak… Kadınların çoğunun bu bölgelerden en az biriyle problemi vardır. Bu zorlu bölgelere karşı savaş açmak ve onlardan kurtulmak için önerilerimize göz atın. Nilay Yalçınkaya

  BACAK
  Yan pozisyonda avuç içinizle yerden destek alarak havaya kalkın. Kolunuzun kırık olmamasına dikkat edin. Sol ayağınız üzerinde yukarda olduğunuz pozisyonda sağ bacağınızı ilk yukarı ve aşağı hareket ettirin. Bu hareketle bacaklarınızın sıkılaştığını ve diğer tüm kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz. Hareketi 15 kez tekrar edin.

  KALÇA
  Düz bir şekilde yere sırtüstü uzanın. Ayaklarınızı omuz hizasında açın ve kollarınızı iki yanıza alın. Bacaklarınızı dizden kırarak kalçanızı yerden havaya kaldırın. Bu hareketi yaparken, karın kaslarınızı da sıkın. Kalçanızı yere indirİrken nefes verin. Hareketi 15 kez tekrar edin.

  Hangi vücut yapısına sahipsiniz?
  Vücut hatlarınızı belirleyin ve beslenmenizi de ona göre ayarlayın. Doğru besinleri doğru zamanda alarak vücudunuzdaki fazlalıklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

  Kum saati Büyük göğüs, geniş kalçalar ve ince bir bel.
  Öneri: Şekeri mutlaka azaltmalısınız. Eğer şekerli içeceklerden ve aburcuburlardan vazgeçemiyorsanız, miktarını azaltın veya aspartam içerikli tatlandırıcıları tercih edin.

  - Advertisement -

  Piramit
  Yağ depoları belden aşağı yoğunlaşmış. Üst gövde ise son derece ince.
  Öneri : Daha çok süt ürünleri tüketmelisiniz. Bunu arada sırada sabahları bir kase yoğurt yiyerekte yapabilirsiniz.

  Top
  Göbekli. İnce kollar ve ince bacaklar.
  Öneri : Çok fazla karbonhidrat tüketiyorsunuz. Ekmekten vazgeçin demiyoruz, ama azaltmanızda fayda var. Arada sırada öğle yemeklerinde balık ve et yemeye özen gösterin.

  Geniş gövde
  Geniş ve büyük göğüslü bir üst gövde. Buna ek olarak dar bir kalça ve ince bacaklar.
  Öneri : Büyük ihtimalle albümin içerikli yiyecekleri çok seviyorsunuz. Et tüketimini haftada iki veya üçe indirmelisiniz. Öğle yemeklerinde bol bol sebze tüketmeye de özen gösterin.

  Devamı 2009 Ekim sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz