Diğer
  Ana SayfaHaber39 yaşındaki Corona Virüs hastası anlattı: Hemen sigarayı bırakın

  39 yaşındaki Corona Virüs hastası anlattı: Hemen sigarayı bırakın

  -

  İngiltere’de yaşayan 39 yaşındaki Tara Jane Langston Corona Virüs tedavisi görüyor. Spor tutkunu bir isim olan 2 çocuk annesi Langston’un hastaneden paylaştığı video ise dünya çapında hızla yayıldı. ‘Ciğerlerimde cam varmış gibi hissediyorum. Bunu anlatmak zor, her nefes savaş gibi” diyen Langston, herkese sigarayı bırakma çağrısı yapıyor.

  Langston, çocukları ve eşiyle Polonya gezisinden döndükten sonra göğüs ağrısı yaşamış. Hastaneye başvurunca göğüs enfeksiyonu nedeniyle antibiyotik tedavisine başlanmış. Ancak iyileşmeyince ambulansla Londra’daki Hillingdon Hastanesi’ne kaldırılmış.

  CİĞERLERİNİZE İHTİYACINIZ OLACAK

  Corona Virüs tedavisi gören Langston, yoğun bakımdan paylaştığı videoda “Yoğun bakım ünitesindeyim, bu olmadan nefes alamıyorum. Önceki halime göre 10 kat iyiyim. Günlerin hesabını bile şaşırdım. Eğer hala sigara içiyorsanız hemen bırakın çünkü ciğerlerinize ihtiyacınız olacak. Lütfen hepiniz önlem alın, işinizi şansa bırakmayın. Nefes almak, hayata dönmek ve çevrenize zarar vermek istemiyorsanız uyarıları dikkate alın” diyor.

  Yoğun bakımda iki hasta daha gördüğünü, birinin 50’li yaşların sonlarında olduğunu söyleyen bir adam, diğerinin benzer yaşlarda bir kadın olduğunu belirtiyor, “Yaşlı insanlar değillerdi” diyor.

  Langston, bu video ile gençleri de uyarmak istediğini, gençlerin de virüse karşı potansiyel risk altında olduğunu söylüyor.   CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz