Diğer
  Ana SayfaHaber4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması hangi günleri kapsıyor?

  4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması hangi günleri kapsıyor?

  -

  Koronavirüs önlemleri kapsamında bir kez daha sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bugün ‘4 gün sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?’ sorusu en çok merak edilenler arasındaydı ve yanıt belli oldu. Peki, sokağa çıkma kısıtlaması hangi günleri kapsıyor?

  SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI HANGİ GÜNLERDE?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu ve sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili şu bilgileri verdi: “16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde yine sokağa çıkma sınırlandırılması uygulanacaktır”

  Açıklamaya göre 16 Mayıs Cumartesi, 17 Mayıs Pazar, 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

  Cumhurbaşkanlığı tarafından ise 18-19 Mayıs’ta bakkal, market, manav, kasap, fırın, tatlıcı gibi işletmeler ve online platformların saat 10.00-16.00 arasında satış ve evlere servis için açık olacağı bilgisi paylaşıldı. 

  9 İLE DAHA GİRİŞ ÇIKIŞ SINIRLANDIRILMASI KALDIRILDI

  Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ’a giriş çıkış sınırlandırılmasının kaldırıldığını söyledi.

  - Advertisement -

  65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği bilgiye göre ise 65 yaş üstü 17 Mayıs Pazar günü 11.00-15.00, 20 yaş altı 20 Mayıs Çarşamba ve 22 Mayıs Cuma günlerinde sokağa çıkmayı sürdürecek.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz