Diğer
  Ana SayfaFitness4.Formsante Sağlıklı Yaşam Şenliği'nde yüzdük, tenis oynadık, dans ettik, yoga yaptık...

  4.Formsante Sağlıklı Yaşam Şenliği’nde yüzdük, tenis oynadık, dans ettik, yoga yaptık…

  -

  Tadım ile Formsante Sağlıklı Yaşam Şenliği, her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz şenliğin döndüncüsüydü. Mekan Darüşşafaka Gymnasium Sports Center, ana sponsorumuz Tadım, co sponsorlarımız La Roche Posay, Puma, Radyo D idi. Uno ve Polonez de hizmet sponsorları olunca ortaya tadı unutulmaz, hâlâ konuşulan bir şenlik çıktı.

  Yaz gelince havuzlar uğrak yerimizdir. Sabahtan akşama havuz kenarında, şezlonga uzanmış vaziyette yatmak da en büyük zevkimiz. Biz spordan, sağlıktan, aktiviteden dem vuran bir dergi olarak, keyfinizi bozmak değil, keyif şeklinizi biraz değiştirmek istiyoruz. Madem ki havuzlar yaz için vazgeçilmez mekanlarınız; sizi havuzdan ve havuzbaşından ayırmadan, az buçuk eğlendirmek, ama boş boş uzanıp yatmak değil, havuz keyfinizi aktiviteyle birleştirmek istiyoruz. Yani siz yine havuz kenarında olun ama güneş altında öyle boş boş oturmak yerine havuzla aktiviteyi ve eğlenceyi birleştirin diyoruz.
  Sporu sevdirmekten, eğlenceyle sporu harmanlamaktan başka bir şey değil amacımız. Biliyoruz ki aslında sizler de istiyorsunuz bunu. Havuzda turnuva ve yarış coşkusunda kulaç atmayı, şezlongda yatmaktan sıkıldığınızda, havuz kenarında müzik eşliğinde spinning yapmayı ya da dans etmeyi kim istemez. Ya da güneşlenmeye ve yüzmeye bir mola verip, serin bir ortamda bir yoga seansına katılmayı, pilates sporuyla tanışmayı, ya da tenis ve squash oynamayı… Üstelik bunların tamamını bir tam güne sığdırabilmeyi…
  Aslında keyifli gözükseler de bu aktivitelerin hepsini bir güne sığdırmak oldukça zor. Bunların hepsini gerçekleştirmenin sizin için zor olduğunu biliyoruz ve bunu bildiğimiz için de bu aktivitelerin hepsini içinde barındıran bir günü biz sizin ayağınıza getiriyoruz.
  Aslında biz bunu 4 senedir yapıyoruz.. Bu sene 4.sünü düzenlediğimiz Formsante Sağlıklı Yaşam Şenliği, tüm bu aktivitelerin hepsini bir günde toplayan, sporu eğlenceyle harmanlan bir şenlik.
  Son iki senedir Darüşşafaka Gynasium Sports Center’da yaptığımız şenliğimizin bu seneki ana sponsoru Tadım oldu. Tadım ile Formsante Sağlıklı Yaşam Şenliği sabah 10.30’da start aldı ve 18.00’e kadar full etkinlik ve aktivite ile geçti. Yaklaşık 1200 kişinin katıldığı şenlikte neler yaşanmadı ki…
  Darüşşafaka Gymnasium Sports Center’in havuz başından tenis kortlarına ve fitness salonlarına kadar bütün mekanları şenlik için hizmet veriyordu. 1 ay öncesinden isimlerini yüzme yarışları, tenis, squash ve masa tenisi turnuvaları için kaydettirenler sabah şenliğe ilk gelenler oldu. Sabah 11.00 itibariyle havuz başında yer kalmamış bütün şezlonglar dolmuştu.. Şezlonglarda yer kalmadığı için bulduğu sandelyelere oturup akşam edenlerin sayısı da az değildi.
  Havuz başında spinning aktivitesi ile başlayan etkinlikler gün boyu, düzenli aralıklarla spininng, capoera show, aerobic challenge ve dans dersleri ile devam etti. Havuz başı favori mekandı. Çünkü tüm bu etkinlikler müzik eşliğinde parti havasında gerçekleştirildi. Bunda etkinlik sponsorumuz Radyo-D’nin müziklerinin yarattığı ruh halinin payı büyüktü. Radyo D’den Tamer Kıvanç’ın aktivitelere yönelik seçtiği müzikler kıpır kıpır, yerinde durmaz grupların yarım saatte bir havuzbaşına akın etmesine neden oldu sonuç olarak.
  Havuzdan ve havuzbaşı etkinliklerinden daha farklı bir etkinlik arayışında olanların ilk tercihi ise jimnastik salonunda gerçekleştirilen yoga oldu. Pilatesi duyup da bir türlü tanışamayanlar ise fitness salonunda öğleden sonra sunulan pilates dersleri fırsatını kaçırmadılar. Metin Yahya Üster’in verdiği renk terapisi seansları da, renklerin kişilikleri adına ne söylediğini merak edenler için hayli ilginçti. Yani havuz başından sonra ikinci uğrak mekan fitness salonları ve kapalı etkinlik alanları oldu.
  Gün boyu yapılan spor etkinliklerinin ve yarışların sorunsuz ve mükemmel geçmesinin ardında, geçen sene de bize spor organizasyonları hizmeti sunan ProSpor firması ve onun ardındaki isim Ayşegül vardı tabii ki… Onun mükemmel organizasyonu sayesinde şenlikte gün boyu enerji ve dinamizmin o yüksek dozu hiç düşmedi. (Düşse de Ayşegül buna izin vermez, bunu hiç hissetirmezdi zaten. Çünkü seyrederken sizi yoran enerjisi buna müsaade etmezdi.)
  Gymnasium’un ana girişindeki alanda kurulan stantlar ve buralarda gerçekleştirilen etkinlikler de şenlikteki üçüncü farklı mekan, daha doğrusu farklı boyut oldu. Şenlikteki co-sponsorlarımızdan La-Roche Posay, hem havuz kenarında hem de bu mekandaki standında cilt sorunları hakkında katılımcılara bilgi verdi, dermatoloğuyla gün boyu soruları yanıtladı. Güneş altında kalmanın sakıncalarını ve güçlü koruma faktörlü ürünler kullanmadan güneşe çıkmamanın önemini anlattı.
  Co-sponsorlarımızdan, spor giyimin önde gelen isimlerinden Puma’nın, birbirinden güzel plaj terliklerini ve tişörtlerini sergilediği standı da spor meraklılarının akınına uğradı.
  Bu arada ana sponsorumuz Tadım’ın Sağlıklı Yaşam Çadırı en fazla ilgiyi toplayan mekan oldu. Hemen girişte konumlandırılan Tadım Çadırı’
  nda öğleden sonra Doğal Tıp Uzmanı Ender Saraç katılımcılarla “Sağlıklı Beslenmenin Püf Noktaları” konusunda sorulu cevaplı bir sohbet gerçekleştirdi. Tahmin edersiniz ki çadırı dolduran kalabalığın tamamı kadınlar oldu. Bu arada Tadım’ın gün boyu etkinlik alanında dağıttığı kuru kayısılar, cevizler, fındık, fıstık ve kuru üzümler şenliğe fazlasıyla “tat kattı.”
  Gymnasium Center’in girişinde hizmet sponsorlarımız Uno ve Polonez’in kurduğu stantları ise ara ara acıkan katılımcılarımızın, sık sık ziyaret ettikleri stantlar oldu. Sağlık alanındaki hizmet sponsorumuz JFK de ambulansı ile gün boyu doğabilecek aksilikler için tetikteydi.
  Böylesine sporla ve aktiviteyle dolu bir günün sonunda herkesin enerjisi bitmiştir diye düşünenlere cevabı akşamüstü, Darüşşafaka’nın amfitiyatrosuna ödül törenini izlemeye gelenler, yaptıkları tezahüratlarla verdiler. Yüzme yarışları, tenis, squash ve masa tenisi turnuvalarında dereceye giren birinci, ikinci ve üçüncülere verilen kucak dolusu ödüller seyircileri coşturmuştu çünkü.
  Nasıl coşturmasın ki; Darüşşafaka Gymnasium Sports Center’dan üyelikler, Formsante’den abonelikler, Tadım’dan sandık dolusu hediye paketleri, Puma’dan ayakkabı ve tişörtler, La Roche Posay’dan cilt bakım setleri ve High Care Güzellik Merkezi’nden cilt bakımı derece alanların elini kolunu doldurdu.
  Tüm sponsorlarımıza ama hepsinden önce, sporu seven ve bizi yalnız bırakmayan siz sevgili okurlarımıza ve katılımcılarımıza binlerce teşekkür ediyoruz. Seneye yine bekliyoruz…

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz