6 Pratik Öneriyle Enerjinizi Yükseltin !

Sizin için hazırladığımız minik testler ve öneriler, bahar rehaveti yaşadığınız şu günlerde enerjinizi yükseltecek.

Aytaç Özkardaş

SOĞUK SU TERAPİSİYLE
BAĞIŞIKLIĞINI GÜÇLENDİR

Bağışıklık sisteminizi biraz güçlendirmek
ister misiniz? O zaman havaların sıcak, deniz suyunun ise hala buz gibi olduğu şu günlerde kendinizi mavi sulara atın! Almanya'da yapılan bir araştırmaya göre, soğuk su terapisi enfeksiyonlara karşı savaşan hücreleri geliştiriyor. Eğer buna cesaretiniz yoksa duş sırasında musluğu bir dakikalığına soğuk su
yönüne çevirebilirsiniz.

DOĞUŞTAN ŞANSLI

Ayaklarınız büyük mü ya da solak mısınız? Peki saçlarınız ne renk? Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar genetik olarak hangi hastalıklara daha yatkın ya da daha korunaklı olduğunuz hakkında ipuçları verebilir.

KIRMIZI SAÇ: DAHA ÇOK ACI

Kanadalı ve ABD'li bilim adamlarına göre kırmızı saçlı kişiler acıyı daha fazla hissediyor ve ameliyatlar sırasında daha fazla anesteziye ihtiyaç duyuyorlar. Ancak bu kişiler, ağrı kesicilere herkese kıyasla çok daha iyi yanıt veriyorlar.

UZUN BACAKLAR: SAĞLIKLI BİR KALP

Bristol Üniversitesi'nden bilim adamlarına göre uzun bacaklara sahip kadınların kalp hastalıklarına yakalanma riski daha düşük. ABD'de yapılan bir başka araştırmaya göre ise normalden daha uzun bacaklara sahip olan kadınların Alzheimer'e yakalanma riskinin de düşük olduğu gözlenmiş.

BÜYÜK AYAKLAR: KOLAY DOĞUM

Araştırmalar gösteriyor ki, büyük ayaklara sahip kadınlar daha geniş bir pelvise sahip, bu da doğumu kolaylaştırıyor.

SOLAKLIK: GÜÇLÜ KEMİKLER

Solak kadınların çocukluk çağında sağlaklara göre daha fazla osteorojene sahip olduğu, bu nedenle daha güçlü kemiklere sahip oldukları söyleniyor. Ancak solaklara bir de kötü haber var. Araştırmalara göre solak kadınların premenopozal göğüs kanserine yakalanma riski diğerlerine göre iki kat daha fazla.

Haberin devamı 2009 Mayıs sayımızda…

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here