Ana Sayfa Beslenme & Diyet 7 günde kilo verdiren GM Diyeti

7 günde kilo verdiren GM Diyeti

Bir hafta içinde kilo kaybını başlatmayı amaçlayan GM (General Motors) diyeti, her gün farklı yiyecek gruplarını bünyesinde barındırarak hızlı yağ yakımı gerçekleştiriyor. Sindirimi kolaylaştırarak, toksinlerin atılmasını yardımcı oluyor. İşlenmiş yağ, protein ve karbonhidrattan uzak durdurarak, düşük kaloriyi benimseyen bir tutum sergiliyor. Düşük kalorili yiyeceklerle detoks etkisi yaratarak, metabolizmanın yağ yakma yeteneğini ve kapasitesini geliştiriyor. Yüksek lif kaynakları ve bol su tüketimiyle detoksifikasyon da sağlanmış oluyor. Magnezyum, potasyum ve kalsiyum açısından zengin gıdalar içeriyor.

Diyet listesi
1. gün
İlk gün, sadece meyve tüketilmeli. İstenilen miktarda meyve tüketmek serbest. Yenilmemesi gereken tek meyve muz. Günde 8-10 bardak su içmek gerekiyor. Ayrıca blender’da bazı meyveler püre haline getirilebilir ve bir termosla taşınabilir.

2. gün
İkinci gün, sadece çiğ sebze tüketilmeli. Bolca sebze tüketmek serbest. Güne tereyağlı ve pul biberli haşlanmış patates ile başlanabilir. Tüm sebzeler bir salata olarak hazırlanabilir. Sos için sirke, limon ve baharatlar kullanılabilir. Hazır salata sosu kullanmak ise yasak.

3. gün
Üçüncü gün, muz hariç istenildiği kadar sebze ve meyve tüketilebilir. Meyve ve sebze öğünlerde birleştirilebilir. İstenirse bir blender’da karıştırılıp tüketilebilir. Kesinlikle muz ya da patates yenilmemeli.

4. gün
Bu günde bolca yağsız süt ve muz tüketilebilir. Dördüncü gün süt ve muz serbest olduğu için bu ikisi birleştirerek de yenilebilir. 7-8 adet muz ve 4 su bardağı yağsız süt tüketilebilir. Muzdaki potasyumla sütteki kalsiyumun birleşimi dengeyi sağlıklı hale getiriyor.

5. gün
İstenildiği kadar yağsız et, tavuk ya da balık ve domates tüketilebilir. Beşinci günde, vücudu ürik asitten arındırmak için su alımının en az 1/4 oranında arttırılması gerekiyor.

6. gün
Bolca yağsız kırmızı et ve sebze tüketmek serbest. İstenildiği kadar yağsız protein ve sebze tüketilebilir.

7. gün
Bolca sebze ve meyve tüketilebilir. Aynı zamanda kepekli pirinç de serbest. Meyve suyunun şeker ilaveli ve konsantre olmadığından emin olmak gerekiyor.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here