Diğer
  Ana SayfaFitness8 DAKİKALIK YOGA

  8 DAKİKALIK YOGA

  -

  1274708970-0Evet, evet yanlış okumadınız. Size, günde 8 dakikadan fazla zamanınızı almayacak farklı bir yoga öneriyoruz: sırt yogası. Size önerdiklerimiz içinden beş veya altı egzersizi her gün dönüşümlü olarak yapıyorsunuz. Bunlar boyundan omurganın alt bölgesine kadar tüm sırt kaslarını güçlendiren ve esneten kaslar. Gerginlik mi dediniz? Bundan böyle lafını bile ağzınıza almayacaksınız…

  HERGÜN YAPABİLİRSİNİZ
  BASİT BİR EGZERSİZ:YAN DÖNEREK OTURMAK

  Yere oturun, sağ bacağınızı büküp yere yaslayın. Sol bacağınızı sağın üzerinden geçirip ayak tabanınızı yere basın. Nefes aldığınızda sağ elinizle sol dizinizi yakalayın. Sol elinizi önce kaldırın sonra poponuzun yanına yere bırakın. Şimdi başınızı ve vücudunuzu çevirip, sol omzunuzun üzerinden ileri bakın. 5 nefes bekleyin. Daha sonra ortaya dönün. Yön değiştirerek, hareketi sakin hareketlerle yineleyin. Burada önemli olan, bilinçli bir şekilde dik oturmanız. Faydası ise alt beliniz ve boynunuzun esneklik kazanması.

  1274708970-1ÜÇGEN EGZERSİZİ
  Bacaklarınızı olabildiğince açın. Sol ayağınızı dışarı doğru çevirmiş olun. Kolları yanda gergin bir şekilde uzatın. Nefes verdiğinizde sol tarafa aşağıya doğru eğilin. Sol elinizle kaval kemiğinizi yakalayın. Diğer eliniz yukarı bakıyor olsun. 5 nefesten sonra yön değiştirin.

  YARARI: Bacak arkasındaki kasları güçlendirir ve kasların uzamasını sağlar. Bu şekilde bacakları güçlendirir, sırt ağrılarına iyi gelir.

  - Advertisement -

  Yeşim Nur Mantaş – Esin Altuğ Eğrilmez  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz