Ana Sayfa Pozitif 9 Mart Başak burcundaki dolunay (Süper Ay Tutulması) ve etkileri

9 Mart Başak burcundaki dolunay (Süper Ay Tutulması) ve etkileri

9 Mart Başak burcundaki dolunay, yılın en ilginç dolunaylarından. Dolunay bu sefer her zamankinden daha yakın ve parlaktı. Astrologların genel yorumu 2020 Mart ayının olduça zor geçeceği. Peki Dolunayın üzerimizdeki etkileri ne olacak? Burçlar nasıl etkilenecek? İşte Süper Ay Tutulması tarihleri ve 2020 yılında bizi bekleyen olaylar…

BAŞAK BURCUNDAKİ DOLUNAY BİZİ NASIL ETKİLEYECEK?

Neptünyen dolunaya Merkür S eşlik ediyor. Merkür durağan konumda anın haritasında beşinci evde yer alırken gizli saklı tüm aşk ilişkilerini ortaya dökecek.

Güneş Neptün’le kavuşumda olduğundan özellikle ilerleyen günlerde zehirlenme vakaları artabilir. Dikkatli olmamız gereken bir dolunay.

Mars da Oğlak burcunda Vega sabit yıldızı ile kavuşum yaparak 2019’daki Güneş tutulmasını tetikleyecek.

2020’de birçok evliliğin ani bir şekilde sonlanması bu dolunay etkisiyle gerçekleşebilir. Ayrıntılara dikkat eden, bu dolunayla hayatına yön verir. Unutmayın şeytan ayrıntıda gizlidir. Ve hiçbir şeytan sonsuza dek saklanamaz!

Astroloji Danışmanı Elvan Yarma

DEPREMLERE DİKKAT!

Bu yılın içerisinde özellikle dünya çapında depremlerle ilgili dikkatli olmamız gereken zamanlar olduğunu görüyoruz. Mart ayının başlarında, 9 Mart 2020‘de gerçekleşecek olan Neptün ile dizinimde olan dolunay bu bağlamda risk barındırıyor. Aynı zamanda ay ekstrem deklinasyonda olacağından, bu bir süper ay olduğundan, bu döneme Mars, Jupiter, Satürn, Plüton gezegenlerinin Oğlak burcunda dizilimi ve Venüs-Uranüs kavuşumu, Güneş-Neptün kavuşumu bu döneme denk geldiğinden 9 Mart 2020 uçak kazaları gibi travmatik olaylara ve afetlere açık bir tarih. 

Ülkelerin ait oldukları, denk geldikleri burçlar vardır ve Oğlak burcu dünya astrolojisinde bazı ülkeler ile bağdaştırılır. Oğlak burcu için Meksika, Bulgaristan, Bosna,  Afganistan, Hindistan ve Mısır dikkat çeker. Bu bölgeler ile sorunlar meydana gelebilir.

Astroloji Danışmanı Öner Döşer

SÜPER AY TUTULMASI NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

Süper Ay Tutulması için geri sayım başladı. Süper Ay Tutulması 9 Mart 2020 Pazartesi tarihinde gerçekleşecek. Gökyüzünde yaşanacak bu doğa olayını izlemek isteyenler ekstra bir alete gerek duymadan çıplak gözle seyredebilecekler.

10 OCAK 2020 AY TUTULMASI HANGİ BURCU NASIL ETKİLEYECEK?

2020 SÜPER AY TUTULMASI TARİHLERİ

Yılın ilk Süper Ay’ı 9 Şubat’ta gözlemlendi.

Yılın diğer Süper Ayları ise;

  • 9 Mart
  • 8 Nisan
  • 7 Mayıs tarihlerinde gözlemlenecek.

SÜPER AY TUTULMASI NEDİR?

Eliptik yörüngesi nedeniyle Dünya’ya olan mesafesi değişen Ay, yörüngesinin Dünya’ya en yakın olduğu noktasından dev ve parlak bir küre gibi beliriyor.

Ay, Yerberi’de Dünya ile arasındaki mesafeyi yaklaşık 355 bin kilometreye indirirken, en uzak olduğu Yeröte’de bu mesafe yaklaşık 405 bin kilometreye çıkıyor. Dünya ile Ay arasındaki normal mesafe ise 384 bin 400 kilometre.

2020 YILINDA HANGİ BURÇ HANGİ AÇIDAN ŞANSLI?

Koç: Kariyer ve iş hayatı

Boğa: Eğitim, yolculuklar ve yabancı ülkelerle ilgili konular

İkizler: Parasal kaynaklar, şifalanma, krizlerle dönüşme ve miras

Yengeç: Evlilik ve ortaklıklar

Aslan: Sağlık ve günlük işler

Başak: Aşk, arkadaşlıklar ve çocuklar

Terazi: Aile, gayrimenkul ve taşınma

Akrep: Yakın çevre, seyahatler, iletişim, kardeşler

Yay: Para, finans

Oğlak: Kişisel büyüme ve gelişim

Kova: Bilinçaltı, krizlerle dönüşüm, gizli düşmanlardan haberdar olma, korkularla vedalaşma

Balık: Aşk, ilişkiler ve sosyal çevre

Bu senenin mottosu: Çalışan kazanır! Çünkü bir yıl boyunca bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, Oğlak burcunda hareket edecek.

Kaynak: DoğanBurda Astroloji 2020 dergisi

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here