Diğer
  Ana SayfaSağlık90-60-90'lık Cehennem

  90-60-90’lık Cehennem

  -

  Blumia Sokağı’nın yazarı Aydilge Sarp, kitabında ince bedenlerin başarı ve mutlulukla özdeşleştirildiği bir toplumu sorguluyor. Ve bugünü 90-60-90’lık bir cehennem olarak tanımlıyor.

  Henüz 23 yaşında ve bu ikinci kitabı. Tam da o yaşlardaki kızların çıkmazı kilolardan söz ediyor. Bağdat Caddesi'nde Volt Restoran'da buluşuyoruz kendisiyle. Menüsünde salata ve tavuk yemekleri öne çıkıyor.

  Aydilge, bir blumik değil ancak bu konuda oldukça bilgili. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde master yaparken feminizm dersleri sırasında karar vermiş yazmaya.
  Özellikle kadınları etkisine alan kilo verme cılgınlığının yol açtığı maddi manevi zararları yazıyor. Blumia, anoreksiya gibi Türkiye'de yaygın ama gizlenen hastalıklara dikkat çekmek istiyor.

  Yemekle arası iyi değil. Sadece doymak için yiyor. Kilo takıntısı hiç olmamış. Kitap, Aylin adlı kızın, şişmanlıktan kurtulmaya çalışmasını anlatıyor. Günümüz toplumunda insanın nasıl göründüğü, ne olduğunun önüne geçiyor. Aylin zayıflayarak onunla dalga geçenlerin saygı ve sevgisini kazanmaya çalışıyor ancak ruhsal ve bedensel çöküntüye uğruyor.

  Blumikler de Aylin gibi yediklerini kusarak topluma ve kendilerine karşı duydukları öfkeyi atmaya çalışıyorlar. Sarp kitabı 3 yılda hazırlamış, gastroentrolog babasından da yardım almış. Ve ortaya ilgi uyandıran bu kitap çıkmış.

  - Advertisement -

  Aydilge müzikle de ilgileniyor. Şu an albüm hazırlıklarında ve heyecanlı. Hayatta bağımlı olduğu tek şey müzik.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz