91. saatte kurtarılan Ayda Gezgin’in sağlık durumu hakkında ilk açıklama

İzmir’de yaşanan 6,6 şiddetindeki depremin ardından mucizeler yaşanmaya devam ediyor. Bu kez mucizenin adı Ayda Gezgin oldu. 91. saatte enkaz altından çıkarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin ambulansa taşındı. İlk müdahalelerin ardından hastaneye kaldırıldı. Ve Ayda Gezgin’in sağlık durumu ile ilgili ilk açıklama Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammed Güven’den geldi. Peki, Ayda Gezgin’in sağlık durumu nasıl? İşte yanıtı…

SAĞLIK BAKANI YARDIMCISI: AYDA’NIN GENEL DURUMU İYİ *

Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammed Güven, “Geçmiş olsun diyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Biz, dün ve bugün kurtarılan 3 çocuğumuzun durumunu öğrenmek için hastaneye geldik. İdil kızımızın durumu iyi. Kendisi Covid pozitif. Bunun tedavisini görüyor. İdil’in annesi de Covid pozitif. Onun dışında bir sıkıntısı yok görünüyor. Elif kızımızı da ziyaret ettik. Annesi ve kardeşleriyle beraberdi. Onun da durumu iyi. Onun da bir sıkıntısı yok. Durumları yakından takip ediliyor. En son biraz önce kurtarılan Ayda bebeğimiz biraz önce hastaneye girişi yapıldı. Genel sağlık durumu iyi görünüyor. Şuuru açık ve konuşabiliyor. Hayati fonksiyonlarında da bir problem yok. Doktorlarımız gerekli işlemleri yapıyorlar. Ayda’nın tetkiklerini aldılar. Tetkiklerden sonra biz tekrar doktorlarımızla görüşeceğiz. Takipleri devam ediyor” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MUCİZENİN ADI AYDA *

Ayda Gezgin ile bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi:

”Mucizenin adı Ayda… 91 saat sonra senin o gülen gözlerinle birlikte hepimize yeni umutlar bahşeden Allah’a şükürler olsun. Geçmiş olsun güzel yavrum…”

FAHRETTİN KOCA: AYDA 91 SAAT SONRA TEKRAR ARAMIZDA *

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”Ayda Gezgin. 3 yaşında. Ve 91 saat sonra tekrar aramızda!” dedi.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here