Diğer
  Ana SayfaHaberABD'lilerin 3’te 1’i koronavirüsle ilgili komplo teorisine inanıyor

  ABD’lilerin 3’te 1’i koronavirüsle ilgili komplo teorisine inanıyor

  -

  Pew Araştırma Merkezi’nin raporuna göre ABD’lilerin 3’te 1’i koronavirüsün laboratuvar ortamında üretildiği yönündeki komplo teorisine inanıyor.

  Bilim insanları, koronavirüsün doğadan ortaya çıktığı konusunda hemfikir. Covid-19’un ilk kez insanları nasıl enfekte ettiği konusundaki bilinmezlik sürürken komplo teorileri ve gerçek dışı bilgiler de hızla yayılıyor. Örneğin, İngiltere’de koronavirüs ve 5G arasındaki bağlantı olduğu yönündeki komplo teorisi yayılmıştı.

  ABD’de ise Pew Araştırma Merkezi’nin yeni bir anketine göre Amerikalıların yaklaşık üçte biri Covid -19’un bir laboratuvarda insanlar tarafından üretildiğine inanıyor.

  Corona ne demek? Corona Virüs’ün ilk belirtileri neler? İşte en net görüntüsü

  Pew Araştırma Merkezi, 8.914 ABD’liye koronavirüsün doğal yoldan oluştuğuna inanıp inanmadıklarını sordu.

  - Advertisement -

  Ankete yanıt veren ABD’lilerin çoğu (Yüzde 43) Covid-19’un doğal olarak gerçekleştiğine inandığını söyledi. Yüzde 29’luk kesim koronavirüsün büyük olasılıkla bir laboratuvarda oluşturulduğunu söyledi. Virüsün bir laboratuvarda yaratıldığına inananların çoğu, bunun kasıtlı olarak yapıldığına inanıyor (Yüzde 23). Yüzde 6’lık kısım ise virüsün laboratuvarda yanlışlıkla üretildiği fikrinde.

  Çalışmaya katılanlardan dörtte biri (Yüzde 25) virüsün nereden geldiğinden emin olmadıklarını söyledi. Yüzde 1’i virüsün var olmadığına inanıyor.

  Araştırma, komplo teorisinin genç insanlar arasında yetişkinlerden daha yaygın olduğunu gösterdi. 18 ila 29 yaş aralığındaki yetişkinlerin yaklaşık üçte biri (Yaklaşık yüzde 35) 65 yaş ve üstü yetişkinlere (Yüzde 21) kıyasla virüsün bir laboratuarda geliştirildiği fikrine daha yakın. Lisans derecesi veya daha yüksek eğitim almış olanların da yaklaşık beşte biri (Yüzde 19) koronavirüsün laboratuarda üretildiğine inanıyor.

  ABD’DE SON DURUM

  ABD’de bugüne kadar toplam 577 binden fazla koronavirüs vakası tespit edildi. Ülkede bugüne kadar 23 bin 077 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.   CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz