Diğer
  Ana SayfaGeziAdalar'da enerji tatilleri

  Adalar’da enerji tatilleri

  -

  Belki uzun süreliğine buralardan kaçmaya vaktiniz yok, belki de bütün sene beklediğiniz tatil size hiç yeterli gelmedi… Önerimiz, şehre hem çok yakın ama sunacağı sakinlik ve huzurla bir o kadar da uzak olan Adalar. Üstelik buralarda yeni açılan merkezler size hem tatil yapma hem de reiki, meditasyon ve yoga eğitimleri alma yani gerçek anlamda enerji depolama imkanı sunuyor.

  Aslında, anlatacaklarımızı sadece tatil diye nitelendirmek de belki hatalı. Çünkü buralarda hem konaklayacak aynı zamanda farklı şifa ve terapi yöntemleri ya da meditasyonların eğitimini alabilecek belki de bir arınma programına katılabileceksiniz. Ancak seçiminiz her ne olursa olsun dönüşte tepeden tırnağa yenileneceğiniz ve kendinizi bambaşka hissedeceğinize şüphe yok.
  Reiki, yoga ya da detoks programlarına ilgi duymayanları da pek çok seçenek bekliyor elbette. Hangi birinden bahsetsek ki? Heybeliada'da Değirmen Burnu'na doğru yapacağınız bisiklet turundan mı yoksa Kınalı'nın gizli koylarından mı? Ya da çam kokulu Burgazada'nın nefes kesen ve her biri farklı bir kartpostala benzeyen manzaralı tepelerinden mi?

  Evet, Ege ya da Güney sahillerinde uzun boylu tatiller planlayanları değil, şehrin karmaşasından kısa süreliğine de olsa uzaklaşmak isteyenleri düşündük, bu ay. Tabii, meditasyon, yoga ve detoks programlarına, çeşitli beden ve enerji çalışmalarına ilgi duyanları diye eklemekte fayda var. Haberi hazırlamaya karar vermemizdeki hareket noktamızsa, Büyükada'da, konuklarına hem böyle eğitimler alma hem de konaklama imkanı sunan merkezlerin açıldığını duymamız oldu. Bunların arasından geçtiğimiz temmuz ayında açılan Naya Retreats'ten Emre Telci'ye bu konuda bazı sorular yönelttik ve enerji tatili nasıl olurmuş öğrendik.

  Ayrıntılar Formsante'nin 2006 ağustos sayısında…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz