Diğer
  Ana SayfaGüzellikAdım adım bikini vücudu

  Adım adım bikini vücudu

  -

  Yaza az bir zaman kala hala bölgesel fazlalıklarınızdan şikayetçiyseniz, neştersiz yöntemler arayışındaysanız merak ettiğiniz soruları sizler için işin uzmanına sorduk.

  Vücut şekillendirme yöntemlerinde gelişen teknoloji sayesinde her yıl yeni uygulamalar ön plana çıkıyor. Bu yılın favorilerini Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr Selçuk Aytaç anlattı.

  Yaz geldi kısa sürede incelten uygulamalar neler?
  Zayıflama uygulamalarında gün geçtikçe gelişen teknolojiler, vücut şekillendirmeyi daha da kolaylaştırıyor. Mevzu zayıflama olunca 2022’nin en etkili uygulamaları belli oldu. Yeni nesil teknolojileriyle, metabolizmayı hızlandırarak vücudu uyandıran yağ hücresi yakımını hızlandıran etkili teknolojiler göze çarpıyor. Bunlardan öne çıkanları şunlar: Ultrawave Lipoliz, dokuz seans uygulanan tedavi protokolünde her seans 40 dakika sürüyor. Haftada iki kez uygulanabilen ameliyatsız lazer lipoliz denilen bir teknolojiye sahip. Eximia Platinum, yedi seans uygulanıyor. Bir haftada etkili sonuçlar alınan ve her gün uygulama protokolüne sahip, teknoloji olarak lazer ile yağ çeperlerini açan vakum ve radyofrekans yöntemi ile yakılan yağların vücuttan kana enerji olarak transferini sağlamaya yardımcı oluyor. Yeni ve etkili uygulamalardan biri olan Frozen Body ise aynı anda bir seansta dört bölgeye uygulanma özelliği ile dikkat çekiyor.

  Frozen Body yöntemi nedir? Nasıl uygulanıyor?
  Aşırı soğutulan yağ hücreleri aracılığıyla tam olarak istediğiniz yerde boyut küçültme sağlamaya yardımcı oluyor. Etkisi, doğal yağ yakma sürecine giriyor. Üstteki cilt tabakasının hassas bir şekilde soğutulmasıyla yağın yok olması hedefleniyor. Frozen Body’nin tedavi pedleri, iç kısımda soğutma elementi içeriyor. Bu elementin içinden -5°C sabit soğukluğa sahip bir sıvı akıyor. Ayrıca +45°C’ye kadar ısıtılabiliyor. Yağ hücreleri -5°C’de 30-40 dakika çevre dokuya zarar vermeden soğutuluyor. Sonuç olarak, yağ hücrelerinin kendileri 2 ila 4 derecelik bir soğukluğa ulaşıyor.

  Hangi bölgelere uygulanıyor?
  Aynı anda bir seansta dört bölgeye uygulanabiliyor. Yani 30 dakikada karın, kollar, arka bel bölgesi, kalça ve bacak bölgelerine etki edebiliyor. İstenen sonuç için gereken tedavi sayısı, diğer faktörlerin yanı sıra yaşam tarzına ve yağ tabakasının kalınlığına bağlı. Ortalama olarak, üç ile altı seans gerekli. Tedaviler en az dört hafta ile altı hafta aralıklarla gerçekleştiriliyor. Geniş yüzey bandı ile uygulanan alanda homojen olarak yağları parçalarken kolajen ve bağ dokularını onarması sebebiyle cilt kalitesinde pozitif etki yaratmaya yardımcı oluyor.

  - Advertisement -

  Sonuçların kalıcı olması için yaşam tarzında ne gibi değişiklikler yapılmalı?
  Günlük su tüketiminiz en az iki litre olmalı. Su tüketimini günün istediğiniz zamanında, istediğiniz sıcaklıkta yapabilirsiniz. Tedavi uygulanan kişilerin sağlıklı beslenmesi de gerekiyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz