Diğer
  Ana SayfaFitnessAğırlığınızı değiştirin

  Ağırlığınızı değiştirin

  -

  Ağırlık egzersizleri özellikle kemik sağlığı ve kas gücü açısından önem taşıyor. Ancak hep aynı ağırlıkla çalışmak sıkıcı olabilir. Yapılan bir araştırmaya göre kendilerine 10 farklı ağırlık aleti sunulan kişiler sadece dambılla ya da makinelerde ağırlık çalışanlara göre yüzde 30 oranında daha fazla tekrar yapmış; üstelik egzersiz seanslarının çok daha eğlenceli geçtiğini ifade etmiş. Siz de sağlık topu (medical ball) veya kulplu dambıl (kettlebell) gibi farklı ağırlık ekipmanı deneyin, ağırlık egzersizlerine renk katın.

  Beyin için egzersiz yapın
  subat-2013-fitness-raporu-resim-2Egzersiz sadece yağ yakmaya, kasları çalıştırmaya değil, beyin sağlığımızı korumaya da yarıyor. Soğuk, yağmur, çamur demeyin, ruh sağlığınız için de hareket etmeye devam edin…
  ● Dikkati artırın: International Journal of Psychophysiology’de yayınlanan araştırmaya göre sadece 30 dakika düşük tempolu koşu, kavrama ve dikkat gibi bilişsel yetenekleri artırabiliyor.
  ● Depresyonla savaşın: Haftada iki saat egzersiz yapın, depresyon ve anksiyeteden korunun. Zihin Sağlığı ve Fiziksel Aktivite (Mental Health and Physical Activity) dergisinde yayınlanan araştırma haftalık iki saat egzersizin bu rahatsızlıklardan yüzde 70-80 oranında koruma sağladığını gösteriyor.
  ● Hafızayı güçlendirin: Dublin Üniversitesi’nde yapılan bir başka araştırma ise 30 dakikalık bisiklet egzersizinden sonra deneklerin hafıza testlerinde belirgin bir şekilde daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor.

  subat-2013-fitness-raporu-resim-4

  AYIN ÜRÜNÜ
  Columbia Bugaboot
  Orijinal Bugaboot’tan esinlenen ve onun klasik görünümüne sahip botlar Omni-Heat termal refleksiyon teknolojisi ve izolasyonu ile donatılmış. Bu sayede zorlu kış koşullarında geçen uzun bir günde dahi ayakları sıcak ve kuru tutuyor. Tabandaki Omni- Grip teknolojisi ise yere sağlam tutunmayı sağlıyor. Columbia’nın kış ürünlerinde kullandığı gümüş noktacıklar (Omni-Heat), kendi vücut ısınızı yansıtarak sıcaklığı korumayı sağlıyor.
  Fiyatı, TL 479.

  - Advertisement -

   

  subat-2013-fitness-raporu-resim-3
  Formsanté Dergisi Şubat 2013 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz