Aile boyu hareket

20112014 fitrap01

Aynı gün içinde hem egzersize hem de aileme vakit ayırmakta zorlanıyorum diyorsanız ailenizle birlikte aktiviteler düzenleyin, hep beraber hareket edin…

İşte sizin de çeşitlendirebileceğiniz basit öneriler:

 Parkta çocuklar bisikletleriyle gezinirken siz de onları koşarak takip edebilirsiniz. 

Kısa bir egzersiz videosunu açıp beraber ekranın karşısına geçin, başta minik yaramazları ikna etmek zor olabilir ama “Harikasın”, “Ben senin gibi yapamıyorum” gibi teşvik edici cümleler havaya girmelerini sağlayacaktır. Hatta hareketleri size öğretmeye çalışacaklarından emin olabilirsiniz!

Çocuklar bizden daha fazla hareket eder. Onlara katılın, birlikte oynayın. Arada bir siz de çocuk olun, çocukluğunuzdaki oyunlara dönün!

Bebeğiniz varsa en güzel yollardan biri anne-bebek yogasına katılmak. Birçok yoga salonunda bulunan anne-bebek yogası dersleri bebeğin sakinleşmesine yardımcı oluyor, anne ile iletişimini artırıyor.

 

Diz ağrısını önlemenin 5 yolu

İlk kural sağlıklı bir kiloda kalmak. Aldığınız her kilo merdiven çıkarken veya yürürken dizlerinize 4 kilo olarak yansıyor. Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa,  pek çok insanın ortak şikayeti olan diz ağrısını önleyecek önerileri şöyle sıralıyor:

1- Uygun kiloda değilseniz merdivenlerden zıplayarak inip çıkmayın. Trabzanlardan tutunarak binen yükü azaltabilirsiniz.

2- Çimde ve Arnavut kaldırımlarında gezmeyin. Yumuşak ve desteksiz zeminler dizlerinize daha fazla yük bindirerek yaralanma riskini artırıyor.

3- Squat ve lunge egzersizinde 90 derecenin üzerinde dizlerinizi bükmeyin ve dizlerinizin ayaklarınıza paralel olduğundan emin olun.

 4- Uyluklarınızın iç kısmını da çalıştırın. Bunun için her oturduğunuzda dizlerinizi birbirine doğru iterek iyice sıkıştırın ve bu pozisyonda 5 saniye bekleyin

5- Spinning dersinde bisikletin selesini çok alçak ayarlamayın. Pedal en aşağı pozisyonda iken bacağınızın tamamen düz olduğundan ve selenin yeterince yüksek olduğundan emin olun. 

 

20112014 fitrap02AYIN ÜRÜNÜ

Victoria’s Secret’tan önden fermuarlı Incredible

Victoria’s Secret’ın en çok satan spor sutyeni Incredible şimdi önden fermuarlı modeliyle karşınızda. 

Gizli balenlerle destek sağlayan ürün, önden fermuarı sayesinde kullanım kolaylığı sunuyor. Askıları ayarlanabiliyor, tahrişi önleyen dikiş ve ultra yumuşak elastik sırt bandına sahip. Ayrıca Body-Wick teknolojisiyle serin ve kuru kalmanızı sağlıyor. 169 TL’den başlayan fiyatlarla Victoria’s Secret mağazalarında satışa sunuluyor. 

 

Formsanté Dergisi Ekim 2014 sayısı

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here