Diğer
  Ana SayfaSağlıkAlternatif zayıflama yöntemleri

  Alternatif zayıflama yöntemleri

  -

  Diyetler, besin değeri ve kalori hesapları size hâlâ bir fayda sağlamıyorsa bu haberi mutlaka okumalısınız. Çünkü diyet yapmak zayıflamak için tek çözüm değil. Biz size alternatif terapiler de öneriyoruz. “Akupunktur, hipnoz ve yoga daha az yememe yardımcı olabilir mi?” diyorsanız, son araştırmaların ışığında vereceğimiz cevap “evet.”

  Esin Altuğ Eğrilmez

  Bir çoğumuzun yıllardır dert yandığı konu stres altındayken aşırı yemek. Aktif bir yaşam tarzını benimseyip kilolarımızı dengede tutabiliyoruz belki ama bu koşuşturmadan bunalıp günün birinde tempomuzu yavaşlatmak istersek ne olacak? O zaman vakitsizlikten mideye indiremediğimiz ya da koşuştururken erittiğimiz koca bir kase dondurmadan bizi kim koruyacak? Bu aşamaya gelmiş pek çok kişi çareyi akupunktur merkezlerinde arıyor. Uygulamanın sonuçlarından memnun olanların sayısı azımsanacak gibi değil. Destekleyici tıp gerçekten de hem ince hem sağlıklı görünmemizi sağlayabilir mi, ne dersiniz? Akupunktur, hipnoz ya da aromaterapiden bahsediyoruz. Gerçi bu tekniklerin bir bölümü artık modern tıp tarafından da kabul görmekte. Beslenme ve diyet uzmanlarının bile bu yöntemleri tavsiyeleri arasına eklediklerine bakılırsa en azından bir kez denemekte yarar var. Çünkü uzmanlar strese karşı gösterilen tepkinin obezitenin önemli faktörlerinden olduğunu söylüyorlar. Kilo problemine karşı sadece yediğimiz besinlerin miktarını ayarlayarak değil, aynı zamanda zihinsel ve ruhsal olarak da hazırlıklı olmamız gerekiyor. Yapılan araştırmalar çoğu insanın duygusal tepkilere ve şartlanmalara göre yemek yeme alışkanlığında olduğunu kanıtlıyor. Duygusal dünyamızda hareketlenmeler olduğunda ilk yaptığımız şey şekerli ve yağlı besinler tüketmek ve bu besinlerin sağladığı geçici rahatlamanın keyfini çıkarmak. Oysa bu şekilde vücudumuzda salgılanan fazla insülin bir çok sağlık riskini de beraberinde getiriyor. Ayrıca kronik stres yaşayan kişilerde vücut kortizol ve diğer hormonları da fazla salgılayarak daha iştahlı hale geliyor. Karın bölgesindeki yağ hücreleri de stoklama kapasitelerini arttırmak için daha çok çalışmaya başlıyorlar. İşte bu evreden sonra siz yediğinize ne kadar dikkat ederseniz edin kilo almaktan kurtulamıyorsunuz.
  Elbette önerdiğimiz yöntemler sizi bir gecede "yağ yakma makinesine" çevirmeyecek. Ama hem aşırı yeme eğiliminizi ve iştahınızı dengede tutmanıza hem de egzersiz yapma konusundaki tutumunuza destek olabilirler. İşte destekleyici yöntemleri doğru ve güvenli şekilde uygulayabilmek için bilmeniz gereken her şey Aralık sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz