Diğer
  Ana SayfaRöportajAmazon kadınlar!

  Amazon kadınlar!

  -

  Televizyon ve sinema dünyasından ünlü isimlerin ışıltılı dünyasının karanlık tarafı, yaşadıkları sorunlar kimi zaman hiç bilinmiyor. Meme kanserine dikkat çekilen bu ayda kanser hastalığına karşı çıkarak, ona meydan okuyan savaşçı kadınlara, umudunu asla kaybetmeden mücadeleye devam eden isimlere yer verdik.

   

   

   

  - Advertisement -

   

  04022014 unluler2NİLÜFER

  ERKEN TEŞHİS HAYATINI KURTARDI

  Sol göğsünde ortaya çıkan kitle sonucu meme kanseri olduğunu öğrenen Nilüfer de geçirdiği başarılı cerrahi sonucu hastalığı yendi. Ameliyatın ardından 12 haftalık kemoterapi sürecini de tamamlayarak sağlığına kavuşan ünlü şarkıcı, “Artık, güneş bir başka güzel parlıyor. Çok şükür, sizlerin duaları ve kızımın sevgisiyle iyileştim” diyor. Kanser olmanın zorlu bir sınavdan geçmeye benzediğini belirten Nilüfer, erken teşhisin önemine değinerek, tüm kadınlara düzenli kontrolden geçmelerini öğütlüyor.

   

  ANASTACIA

  HASTALIĞI TESADÜFEN ÖĞRENDİ

  Ünlü şarkıcı Anastacia, meme küçültme ameliyatı öncesi çekilen mamografi sonucu meme kanseri olduğunu öğrendi. Yedi saat süren zorlu bir ameliyatın ardından sol göğsünü ve iki lenf bezesini aldıran şarkıcı, iyileşme sürecinde moralini hep yüksek tutarak hastalığı yendi.

   

  04022014 unluler4ANGELINA JOLIE

  İKİ MEMESİNİ DE ALDIRDI

  Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie, 10 yıl boyunca meme kanseri tedavisi gören annesini 56 yaşında kaybetti. Teyzesi de aynı hastalıkla mücadele eden Jolie’nin yapılan taramalarında ise hastalık riskini artıran mutasyonlu BRCA1 geni taşıdığı ortaya çıktı. Ünlü oyuncu genetik olarak meme kanserine yakalanma riski yüksek olduğu için geçtiğimiz aylarda iki memesini de aldırdı. Uzmanlar, dünya üzerinde birçok kişinin bu ameliyatlara başvurarak kanser riskini azaltmaya çalıştığını, Angelina Jolie’nin ise bu davranışıyla birçok kadına genetik faktörlerin önemsenmesi konusunda yol gösterdiğini belirtiyor.   CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz