• ✓ Doğruluğu kontrol edilmiş makale
Dermatoloji Uzmanı Dr. Zahide Eriş

Ameliyatsız göz kapağı estetiği mümkün mü?

0
ameliyatsiz-goz-kapagi-estetigi-mumkun

Göz kapağı estetiği günümüzde en sık yapılan uygulamaların başında geliyor. Ameliyat olmak istemeyen hastalar için de alternatif uygulamalar ön plana çıkıyor. Bu ay mercek altına aldığımız plazma tedavisi, göz çevresi için ihtiyaç duyulan yenilenmeyi sağlamaya yardımcı oluyor.

Ne kadar sağlıklı bir yaşam sürersek sürelim, yaş almaya bağlı olarak, özellikle de göz çevresinde oluşan kırışıklıklar yüzümüzü daha yorgun gösterebiliyor. Bu noktada lazer veya ışık tedavilerini medikal estetik uygulamaları yeterli olabilirken söz konusu göz kapağı estetiği olunca cerrahi işlemlere başvurmak zorunda kalınabiliyor. Ameliyatsız göz kapağı estetiği olarak bilinen Plexr tedavisi, cerrahi işlemleri tercih etmeyenlerin ilgisini çekiyor. Doku Medical’den Dermatoloji Uzmanı Dr. Zahide Eriş, Formsanté okurları için
anlattı: “Maddenin dördüncü hali olan plazma enerjisi ile çalışan Plexr, çeşitli cilt lezyonlarının tedavisi, ameliyatsız doku sıkılaşması, derin çizgi ve kırışıklıkların azaltılması için kullanılabiliyor. Bıçak altına yatmak istemeyenler için geliştirilen Plexr teknolojisi ile işlemler yaklaşık 45 dakika sürüyor ve acısız bir şekilde problemlerden kurtulmak hedefleniyor.”

KIRIŞIKLIKLARA KARŞI ETKİLİ *

Ortamdaki havayı plazma enerjisine dönüştüren işlem, uygulama yapılan bölgedeki cilt yüzeyini bu enerji ile buharlaştırıyor. Uzm. Dr. Eriş “Böylelikle o bölgedeki dokunun yenilenme sürecini başlatıyor. Sadece işlem yapılan bölgeyi etkilediği için hızlı bir iyileşme süreci sunmayı hedefliyor. Ameliyatsız göz kapağı estetiği konusunda da başarılı sonuçlar elde edilen yöntem; ben, siğil ve çillerin yok edilmesi, göz kapağı üzerindeki yağ bezelerinin alınması, göz çevresi gençleştirme, ince ve dudak üstündeki kırışıklığın silinmesi, çatlakların ve lekelerin giderilmesi gibi konularda da etkili sonuçlar vadediyor” diyor.

DİPNOT: İŞLEM BÖLGESİ İYİ KORUNMALI *

Plexr, işlem yapılacak bölgede aktif yara veya enfeksiyonu olanlar ile hamileler haricinde herkese uygulanabiliyor fakat sonrasında tedavi bölgesi yeterince korunmaz ise lekelenmeler meydana gelebiliyor. Bu noktada işlemden sonra dikkat edilmesi gerekiyor. Yaklaşık 10 gün kadar hassasiyet oluşturabiliyor. Uygulamadan sonra oluşan kabuklanma, bu 10 günlük süre içerisinde oluyor ve dökülüyor. Sonrasında dokuda bir sıkılaşma meydana geliyor. Kalıcı ve etkili bir sonuç elde etmek için, yapılan işleme ve bölgeye göre bir ile üç seans gerekebiliyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here