Diğer
  Ana SayfaBebekAnne-Bebek Yogası

  Anne-Bebek Yogası

  -

  Hamilelik sonrasında bebeğinizle yapabileceğiniz bir fiziksel aktivite arıyorsanız anne-bebek yogası tam size göre. Yoga, bebeğinizle birbirinize pozitif enerji akıtmanızı sağlayacak, iletişiminizi artıracak, hem sizi hem onu sakinleştirecek…

  Aytaç Özkardaş

  Yeni doğum yapmış annelerin en büyük sıkıntılarından biri minik bebeklerinin onları hayatlarında belki de hiç olmadığı kadar yormaları. Altını değiştir, emzir, gazını çıkar, tekrar emzir, tekrar altını değiştir. .. Üstelik oldukça da endişeli günlerdir bu günler. 'Acaba hasta mı?', 'Bize anlatamadığı bir derdi mi var?'… Diğer bir sıkıntı ise, doğumdan sonra form tutmayı bekleyen deforme olmuş bir vücudunuz.
  Yorgunluktan ve zaman darlığından -çünkü artık tüm zamanlar onun emrine amadedir- spor yapmaya ne enerji ne de vakit bulabilir, anneler. Anne- bebek yogası işte tam da bu durumda olan annelerin imdadına yetişen bir aktivite.
  Çünkü bu özel yoga, tüm organları çalıştırırken diğer sporlar gibi sizi yormuyor. Dersler sırasında bebeğinizle birlikte etkileşim içerisinde oluyorsunuz. Ayrıca bebeğiniz yanınızda olduğu için gözünüz arkada kalmıyor.

  Faydaları

  Yoga Bağdat'ta "anne bebek yogası" dersleri veren yoga eğitmeni Ferda Ergüneş, bu yoganın en önemli faydasının anne ve bebeği ruhsal olarak sakinleştirmesi olduğunu söylüyor. "Yoganın tüm diğer faydalarının yanında bebek daha sakin oluyor, rahatlıyor. Bebek rahatladıkça anne rahatlıyor, rahat bir anne daha pozitif bir enerji veriyor, bu etkileşim bebekten anneye anneden de bebeğe geçiyor" diye anlatıyor Ergüneş.
  Anneler bu dönemde bebeklerini emzirdikleri ve çoğu zaman kucaklarında taşımak zorunda kaldıkları için sırt ve omurga ağrıları çekiyorlar. Anne-bebek yogası bu noktada adeta bir fizik terapi görevi görüyor. Anne, yoga seanslarından sonra kendisini rahatlamış, ağrılardan bir ölçüde arınmış hissediyor.

  - Advertisement -

  Haberin tamamı için Formsante'yle verilen Bebek ekini kaçırmayın…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz