Diğer
  Ana SayfaYaşamAnnelerimize yaz sürprizi için 5 altın tavsiye

  Annelerimize yaz sürprizi için 5 altın tavsiye

  -

  Dünya çapında zorlayıcı şartları devam eden pandemiyle mücadele eden ülkemizde de tam kapanma koşulları, Anneler Günü’nü annelerimizden uzakta geçirmemize neden olabilir ama annelerimizi sürprizlerle mutlu etmekten, onları moral desteği ile güç tutmaktan bir an için bile vazgeçmiyoruz. İşte Anneler Günü de dahil olmak üzere, bu yaz annelerimizi daha mutlu görmek ve zor pandemi şartlarında moral desteği bulmalarına destek olmak için 5 altın tavsiye.

  1- Hediye seçimi için bilgisayarın başına oturun
  2021’de de pandeminin dünyayı çok zorlayacağı artık netleşti. Aşılanmalar tamamlansa bile bulaşmaları önlemek için insanların mesafeli durması gerekiyor. Bu da AVM’lerde, mağazalarda  fiziksel alışverişin gözden düşeceğinin önemli bir işareti.  Sosyal mesafe nedeniyle uzun kuyruklarda beklemek yerine, evimizin konforunda ve güvenliğinde online alışverişe daha fazla odaklanmak en mantıklı seçenek. Seçeceğimiz kıyafetler, yeni elbiseler, alışverişlerimiz için cep telefonumuzun konforunda, online alışverişin keyfini süreceğiz. Anneler Günü hediyesi için yapacağımız tercih de buna dahil.

  2- Eve odaklanın
  Anneler günü hediyesi seçerken bu yıl biraz daha ev hediyelerine odaklanmak daha mantıklı görünüyor, çünkü dediğimiz gibi, aşılanmalar tamamlansa bile insanların bir süre daha ev odaklı bir yaşam sürmek zorunda kalacağını tahmin etmek zor değil. Evin atmosferini değiştiren, oturma odasında, salonda annenize ailesini hatırlatıp moral desteği verecek fotoğrafları yerleştirmek için bir bir çerçeve veya yaşam alanının rengini, atmosferini tamamen değiştirip daha ferah bir ortam yaratacak açık renk bir halı gibi hediye seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  3- İzole tatil planları
  Bu yaz annenizi ve babanızı tatile göndermek de hoş bir hediye olabilir. Ama onlar için yine biraz gözlerden uzakta, biraz daha izole ve biraz daha az kalabalık lokasyonları ve sakin zamanları seçmeniz doğru olabilir.

  4- Spor kıyafetleri için doğru zaman
  Spor demişken, bu yaz spora daha fazla zaman ayırmak isteyebiliriz. Madem sosyal mesafe kuralları gereği sosyal hayat biraz sönük geçecek ve hatta belki tatil imkanlarımız da çok sınırlı olacak. Vaktinizi, kışın fazla fırsat bulamadığınız spora odaklamak isteyebilirsiniz.  Üstelik bu, evde çok vakit geçiren anne babanız için de iyi bir fırsat. Beraber spor yapabileceğiniz zamanlar yaratmak için fırsat kolayabilirsiniz. Spor için giymek üzere farklı taytlar, tşörtler, renkli spor aksesuarları edinmenizi de tavsiye ederiz.

  - Advertisement -

  5- Yeni bir çanta mı? Neden olmasın
  Çantalar hepimizin tutkusu ancak bu yaz çok küçük çantalar çok kullanışlı olmayabilir. Yanımızda taşımamız gereken el dezenfektanları, vitaminler, ıslak mendiller hatta sık sık soğuk su içebilmek için temiz, mini bir termos… Annenizin, tüm bunlara uygun boyutta ve her ortama uyacak bir çantaya ihtiyacı olabilir. Hediye için olmasa bile, ihtiyaç olduğu için mutlaka listenizde bulunmalı.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz