Anti-aging salatalar

0
asya-salatasi

asya-salatasiSağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyenler artık beslenmesine dikkat ediyor. Dengeli bir beslenmenin yolu ise günde en az iki öğün salata yemekten geçiyor. Biz de sizlere hepsi birer vitamin deposu olan, içlerinde bağışık sistemini güçlendirici, metabolizmayı hızlandıran besinler bulunan salatalar öneriyoruz.

Funda Çatar

AVOKADO SALATASI
Malzemeler: Roka yaprakları, 1 adet olgunlaşmış avokado, 1 top mozarella peyniri, 20 adet Cherry domates, 1/2 çay bardağı balzamik sirke, 1 çorba kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı zeytinyağı.
HAZIRLAMA: Tüm malzemeleri yıkadıktan sonra küp küp doğrayın. Küçük bir kapta balzamik sirke, limon suyu ve zeytinyağını karıştırdıktan sonra salatanın üzerine ilave edin.
HAZIRLAMA SÜRESİ: 5 dakika
KALORİ DEĞERİ: 480 kalori

asya-mutfagiASYA SALATASI
Malzemeler: 50 gr soya filizi, 15 gr kırmızı biber, 15’er gr sarı biber ve Çin lahanası, 10 gr salatalık, 10 gr domates, 10 gr havuç. Sos için; 20 ml soya sosu, 5’er ml limon suyu ve zeytinyağı, 2 gr yaprak zencefil.
HAZIRLAMA: Tüm sebzeleri iyice yıkayın. Kırmızıbiber, sarı biber, Çin lahanası, salatalık, domates ve havuçları uzun dilimler şeklinde doğrayın. Soya filizini de ilave ettikten sonra tüm malzemeleri derin bir kapta harmanlayın.
Sos için: Yaprak zencefili yıkadıktan sonra ince ince kıyın. Ardından derin bir kabın içinde, soya sosu, limon suyu ve zeytinyağıyla birlikte karıştırın.
HAZIRLAMA SÜRESİ: 5 dakika
KALORİ DEĞERİ: 120 kalori

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here