Diğer
  Ana SayfaSağlıkBu ipuçlarıyla artık su içmeyi unutmayacaksınız!

  Bu ipuçlarıyla artık su içmeyi unutmayacaksınız!

  -

  Sürekli su içmemekten ya da su içmeyi hatırlayamamaktan yakınıyoruz. Aslında su içmeyi hatırlamak o kadar da zor değil. Birkaç kolay ipucuyla günlük su ihtiyacımızı eksiksiz karşılamak mümkün!

  BAŞ UCUNUZA BİR BARDAK SU KOYUN

  İlk olarak güne bir bardak suyla başlamanız tüm gün boyunca su içmeye devam etmeniz için sağlam bir adım olacaktır. Sabah içtiğiniz bir bardak suyla midenizi de temizlemiş olacak, güne daha ferah bir başlangıç yapacaksınız. O halde gece yatmadan önce başucunuza bir bardak su koymayı unutmayın!

  KENDİ KENDİNİZLE YARIŞIN

  Uzmanlar günlük su ihtiyacının 2,5 litre olduğunu söylüyor ama siz bu kadar içemem diyorsunuz… O zaman kendi kendinizle yarışmaya başlayın. İlk günlerde 1 litreyle başlayıp, 2,5 litre hedefine emin adımlarla ilerleyin ve ipi göğüsleyin!

  Su içmek için yerinizden kalkmanız gerektiğinde üşendiğinizi tahmin edebiliyoruz. İşi en başından sağlama alın ve ofis masanızda ya da evinizde en çok vakit geçirdiğiniz yerde dolu bir sürahi bulundurun.

  AROMALI SULAR DETOKS ETKİSİ YARATIYOR

  Su içmeyi biraz daha lezzetli hale getirmek sizin elinizde. Yarım limon, belki biraz salatalık ya da birkaç parça nar ve çilek… Bu yiyeceklerden bir tanesini su dolu şişenize koyarak aromalı bir tat elde edebilirsiniz. Üstelik bu aromalı sular, detoks etkisi de yapıyor. Bizden söylemesi…

  - Advertisement -

  İşin lezzet kısmını çözdükten sonra biraz da eğlence kısmına el atalım. Suyunuzu koyduğunuz sürahi ya da şişeleri renkli tasarımlarla tercih ederek göz zevkinize de hitap etmesini sağlayın.
  Sürekli baktığınız yerlere küçük notlar alın. Not almıyorsanız bile su içmenizi hatırlatacak akıllı telefon uygulamalarından birini indirin. O size ne kadar zamandır su içmediğinizi hatırlatacak ve sizi teşvik edecektir.

  Formsanté – Arşiv
  Elif Gürsoy  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz