Diğer
  Ana SayfaRöportajAşk güzel şey ama bana denk gelmiyor

  Aşk güzel şey ama bana denk gelmiyor

  -

  Bade İşçil Kuzey Güney dizisinde canlandırdığı Banu karakteriyle bazen kızdıran bazen de üzen Bade İşcil, güzelliğiyle olduğu kadar düzgün ve sağlıklı yaşamıyla da dikkat çekiyor.

  Bazı insanların üzerinde ışık taşıdığı söylenir ya Bade İşcil de onlardan. İçeriye girdiğinde ışığını da beraber getirdiği stüdyoda karşımızda canlandırdığı Banu karakterinin aksine sürekli hareket halinde bir oraya bir buraya koşturan, gülücükler saçan bir kız çocuğu duruyor. Hem çok güzel olup hem de bu kadar enerjik olmak büyük bir şans olmalı diye düşünürken objektifin karşısına çoktan geçen Bade İşcil ile kapak çekmek ise fotoğrafçımız Murat Sargın’a göre dünyanın en kolay işlerinden biri. Öyle canlı ve hareketli ki ‘Şunu yapar mısın, bunu yapar mısın?’ demeye gerek duymadan çekim bitiyor. Röportaja sıra geldiğinde ise Bade İşcil hiç durmadan ve çekinmeden içinden gelenleri tüm açıklığıyla anlatıyor.

  Spor yapmaya vakit bulabiliyor musunuz?
  Spor yapmaya eskisi kadar fırsat bulamıyorum ama her zaman yürümeyi tercih ederek bu açığı kapatmaya çalışıyorum. Son aylarda dizi setinin yoğunluğu sebebiyle uzun yürüyüşler için çok fazla vaktim olamadı ne yazık ki. Bu nedenle yaz aylarını yürüyüş, pilates ve yüzmeye ayıracağım.

  En çok hangi sporu yapıyorsunuz?
  Yürüyorum bir de yüzüyorum. Bu sporlar vücudun formunu bozmadan çalıştıran, kalp sağlığı ve fiziksel sağlık için çok etkili olan sporlar.

  - Advertisement -

  Pilatesi düzenli olarak mı yapıyorsunuz?
  Pilatesi çoğu insan bilinçsiz şekilde yapıyor. Aslında bilinçsiz yapıldığında sakatlanma riski taşıyan bir spor. Kasları inceltmeye ve uzatmaya yarıyor. Fakat pilatesin eğitmen ile birlikte yapılması gerekiyor. Mutlaka uzman denetimi altında yapılmalı. Çünkü yanlış bir şekilde çalıştırılan beden mutlaka bir noktada savunma gösteriyor ve bu dirençle birlikte sakatlanma söz konusu olabiliyor.

  Spora ara verdiğinizde vücudunuzda ne tür değişiklikler oluyor?
  Sürekli spor yapan biriyim. ‘Boş zamanlarında ne yapıyorsun?’ diye sorarsınız ağırlıklı olarak spor yapıyorum diyebilirim. Sabah çıkıyorum ve yürüyüş yapıyorum. Dizi çekimlerinden dolayı spor yapamadığımda ise vücudumda deformasyon olabiliyor. Çünkü gıdadan kesen bir yapım yok. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama yoğun olduğum zaman kalori yakmak için hareket etmezsem vücudum biraz yumuşayabiliyor.

  Yaz aylarında nasıl besleniyorsunuz?
  Yaz aylarında kendimi aç bırakmadan, daha sağlıklı ve hafif şeyler yiyerek besleniyorum. Kızartma türü yiyecekleri çok fazla yiyen biri değilim, meyveleri çok seviyorum. Kayısı, kiraz, çilek, karpuz hepsi çok güzel görünüyorlar. Süt ürünlerini de çok tüketiyorum. Aslında yaz aylarında daha çok kahvaltı tarzı besleniyorum diyebilirim. İçecek olarak tek tercihim su oluyor. Meyve suyunu da taze sıkılmış olarak içiyorum.

   

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....