Diğer
  Ana SayfaİlişkiAşkın 10 yıllık falına baktık

  Aşkın 10 yıllık falına baktık

  -

  Hep kendi falınıza mı baktıracaksınız? Biraz da aşkın falına baktırmalısınız. Bakalım aşk 10 yıl sonra nerede olacak, neler yapacak, ilişkiler hangi boyuta gelecek? İşte aşkın 10 yıllık falı! Okuyun aşkınızın geleceğini görün…

  Daha ilişkinizin yarını hakkında bir fikriniz yokken, 10 yıl sonrasını merak ettiğiniz hiç oldu mu? Aslında şöyle düşünmek gerek; bundan 10 yıl önce tek gecelik ilişki diye bir kavram yokken, şimdi bu kavram o kadar basit bir şey haline geldi ki. Herkes bu konudan rahatlıkla konuşuyor, doğal bir olaymış gibi davranabiliyor. Peki, 10 yıl sonra neler hakkında rahatlıkla konuşmak gerekecek, bugün ayıp denilen hangi davranışlar 10 yıl sonra doğal sayılacak? Bugünkü ilişkilerin verdiği işaretlerle gelecek 10 yıl için bir ilişki tahmininde bulunduk. 

   

  Önce yatak, sonra ilişki

  - Advertisement -

  Gelecek 10 yıl için şunu söylemek mümkün; üreme ihtiyacından kaynaklanan cinsellik, ilk insandan bu yana olduğu gibi son insana kadar gündemini hiç kaybetmeyecek. Anlayacağınız cinsellik insanoğlunun en önem verdikleri arasında birinci sırada olmaya devam edecek. Tek fark ise, ilişkilerde cinselliğin her zamankinden biraz daha fazla ön planda olacağı gerçeği. Geçtiğimiz yıllarda cinselliğin yaşanması için ilişkilerin biraz ilerlemesi gerekiyordu. Önce flört dönemi, ardından gelen ciddi bir ilişki ve onun ardından gelen cinsel birleşme, yerini önce cinsel ilişki, sonrasında gelen ciddi bir ilişkiye bırakacak. Yani önce yatağa girilecek, sonra ilişki olup olmamasına karar verilecek. Bu ne anlama mı geliyor? Aslında anlamı, eskiden yatakta çok şey bilmek, özellikle kadınlar için ayıp olarak düşünülürken, önümüzdeki 10 yıl içinde ilişkinin başlangıcı için önemli olacak. Zaten son yıllarda evlenmeden cinsel ilişkiye girmeme düşüncesi rafa kalkmaya başlamıştı gelecek yıllarla birlikte bu düşünce raftaki yerini sağlamlaştıracak. 

   

  Kadınlar gücü ele alacak

  Batılı dünyada, kadınların cinsellik konusundaki özgürlükleri uzun zaman önce başlamıştı. Ülkemizde ise kadınların iş dünyasındaki hâkimiyeti artıkça cinsel özgürlükleri de arttı. Durum böyle olunca gelecek 10 yılda kadınlar işte, sosyal yaşamda ve sonuç olarak yatakta erkekler kadar özgür olmayı isteyecek. Kadınlar da erkekler gibi rahatlıkla cinsel hayatlarından söz etmeye, sorunlarından konuşmaya başlayacak. İlişkilerinde yaşadıkları doyumsuzlukları utanarak saklamak yerine, daha açıkça partnerleriyle konuşacak ve sadece cinsellik konusundaki mutsuzlukları nedeniyle bile ilişkilerini bitirme cesaretine kavuşacak. 

   

  Tek gecelik ilişkiler artacak

  Modern çağla birlikte yalnızlık daha da artacak. Kendilerini seven, değer veren birini bulmakta zorlanan, fakat maddi anlamda güçlü olan kişiler arayışlarına devam edecek. Fakat bu arayış, çoğu zaman tanımadığı biriyle tek gecelik yaşanan aşklar olarak karşılarına çıkacak. Bir gece barda tanıştığı biriyle birlikte olan ve o an için mutluluğu yakalayan, ardından ise bir daha birlikte olduğu kişiyle görüşmeyen kişilerin sayısı artacak.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz