Diğer
  Ana SayfaİlişkiAşkın 10 yıllık falına baktık

  Aşkın 10 yıllık falına baktık

  -

   

  15012014 iliskifali2Fanteziler doğal kabul edilecek

  İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Androloji Ana Bilim Dalı Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Polikliniği’nden Psikolog Sibel Dinç, “Klasik ilişki, normal bir hazzı garantilese de, cinsellikten alınacak maksimum hazzı alabilmek adına zihnin sonsuz sınırları her geçen gün daha da zorlanıyor. Bu konu, insanlığın ortak bir değeri olduğu için, gelişen teknolojinin yardımıyla, yani kitle iletişim araçlarıyla bu istek giderek daha da yayılıyor. Orgazmı bilen ve yaşayan kadın sayısı bu sayede, yani bilinçlenme ile geçen 10 yılda oldukça fazla arttı. Bu madalyonun bir yüzü; diğer yüzünde ise 1950’lerden sonraki sosyal ve ekonomik gelişim bulunuyor. Bu gelişim, aileler ve bireysel özgürlükler alanında kartopu etkisi denilebilecek bir etki yarattı. Bireysel özgürlük bir anlamda cinsel özgürlük olarak algılandı ve çok eşlilik
  bir ekol oldu. Bireyler, birden fazla eş edinerek, hayatta farklı hazların olabileceğini keşfetti ve keşfettikçe bu bireysel aktivite, toplumsal bir aktiviteye dönüştü. Kazanılmış öğretiler hızlıca yeni insanlarla paylaşıldı. Bu paylaşım, insanlara ulaşamadıkları hazları yaşama şansı tanırken, beraberinde sosyal sorunları ve sağlık sorunlarını da getirdi. 

  Cinsellik, bir diğer grup için güç gösterisinin çığırından çıkmış bir şekli olarak, bireysel haz adına partnerine zarar veren bir tarza ulaşacak. Hazzın fanteziyle buluştuğu noktada ise, bugün ahlaki değerlerin dışında kalan ilişkiler, 10 yıl sonra kabul görür hale gelecek. Cinsellikte sınır tanımayan kişiler, grup sekste yaş sınırını yukarı ve aşağıya çekerek, denenmeyeni denemek için en küçük insanla, en büyük insanı, en gençle en yaşlıyı bir araya getirerek, görsel ve tensel hazzı artırmaya çalışacak. Bugün, bu ve benzeri fanteziler özel ortamlarda yaşansa da, 2020’de bir grup tarafından kabul edilebilir olacak” diyor.

   

  - Advertisement -

  Sanal ilişki devrimi

  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sanal dünya vazgeçilmez bir unsur oldu. Sosyal yaşam internet üzerine doğru kayarken, ilişkiler de bu durumdan nasibi aldı. Bilgisayarın başına oturarak kendine ilişki arayanların sayısı giderek artarken, artık bir restoranda oturup, romantik bir yemek yeme aşaması internete taşınacak ve böylece insanlar buluşma aşamasını geçmiş olacak. Fakat bu da beraberinde sanal, gerçek olmayan ilişkilere neden olacak. Hiç tanımadığı biriyle saatlerce internet üzerinden konuşmak o an için mutluluk verse de sonrasında hayal kırıklıklarını da beraberinde getirecek.

   

  Cinsel sağlık sorunları artacak

  Cinsellikte yaşanan bu özgürlük, bazılarına göre gerçek özgürlük olarak kabul edilse de, sağlık sorunlarını da beraberinde getirecek. Hiç tanımadığı kişilerle birlikte olanların sayısı arttıkça, cinsel yolla bulaşan hastalıklar da artacak.

   

  “Her şeye isyan eden kesim, cinselliği gürültülü ve anlık yaşayacak, adını bile bilmediği kişilerle tek gecelik birlikte olacak ve âşık olmayı hastalık olarak görecek.”

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz