Aslıhan Güner: “Ağaca ve doğaya verdiğim değer bambaşka”

30032015 aslihanguner01

Mart ayında başrolünde oynadığı Bahara Yolculuk filmi vizyona girecek olan güzel oyuncu Aslıhan Güner, pozitif enerjisini etrafına bol bol yayabilen bir isim. Hatta bu enerjisiyle geniş hayran kitlesine de örnek oluşturuyor. Yedi yaşında sahnenin tozunu yutan Aslıhan Günerden güzel fiziğinin ve enerjisinin sırlarını öğrendik.

 

 

 

 

 

Erken yaşta oyunculuğa başlamanın avantaj ve dezavantajları neler?

Erken yaşta oyunculuğa başlamamın dezavantajları öncelikle tecrübesiz olmamdan kaynaklanan durumlardı. Ancak her şeyden ve herkesten ders çıkarabilen bir yapım olduğu için dezavantajlar zamanla avantaja dönüştü. Birebir her şeyi set ortamında öğrenmek çok faydalı oldu. Avantajı ise genç yaşta mesleğime başladığım için çok sayıda projenin içerisinde yer alabildim. Bu sayede başarılı oyuncu ve yönetmenlerle çalışma fırsatı buldum. Tabii Tümay Özokur da, en başından beri kılavuzum oldu.

 

30032015 aslihanguner02Aileniz başka bir meslek edinmenizi istemiş miydi?

Ailem meslek seçimlerimizde bana da kardeşlerime de hiç karışmadı. Küçük kardeşlerimin eğitim hayatı sürüyor ve ben de aynı şekilde onları meslek konusunda kesinlikle yönlendirmem. Çünkü en iyi kendileri bilir neyi yapabileceklerini Ben kendimi bildim bileli sahnedeyim; kah şiir okurken, kah trampet çalarken, kah folklor oynarken Tiyatro da bu şekilde hayatımın vazgeçilmezi oldu. Ama babam öncelikle liseyi bitirmemi şart koşmuştu, sonrasında üniversiteyle birlikte ben de profesyonel oyunculuğa adım atmış oldum. Ailem ilk günden itibaren her daim yanımda…

 

Diziler bir bir yayından kaldırılıyor, sizce bunun sebebi nedir?

Tabii ki dikkate alınan reytingler yüzünden fakat bu cihazlar nerededir, ne kadar doğrudur kesinlikle kimse bilmiyor. Ben de artık hangi iş izlenir veya beğenilir tahmin edemiyorum. Cevabı kesinlikle sürpriz hale geldi.

 

Şu anda üzerinde çalıştığınız projeleriniz var mı?

13 Martta başrolünü oynadığım ve Hamdi Alkanın yönettiği Bahara Yolculuk isimli sinema filmim üzerinde yoğunlaştık. Filmde, izleyicilerin hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir sürpriz hazırlıyoruz. Bu sırada gelen teklifleri, senaryoları okuyup değerlendirmeye devam ediyorum; güzel işlerle devam etmek niyetindeyim.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here