Aslıhan Güner: “Ağaca ve doğaya verdiğim değer bambaşka”

30032015 aslihanguner05Moda konusunda da bir şeyler yapmak istediğinizi duymuştuk…

Moda konusunda şu an bir çalışmam yok. Bir ara markalaşmak adına girişimim olmuştu ancak o kadar çok benzer proje oldu ki ben geri çekildim. Orijinal bir fikrim olursa, ileride bir gün neden olmasın

 

Eşiniz Mert Kılıçla aynı işi yapıyorsunuz ve aynı camiadansınız; iş konusunda birbirinizin fikrini alır mısınız?

Okuduğumuz senaryolarda birbirimizin fikrini muhakkak alırız. Benim kaçırdığım bir yeri Mert, onun kaçırdığı bir detayı ben görürüm. Onun dışında oyunculuklarımızla ilgili de fikirlerimizi paylaşırız.

 

Şu an devam etmekte olan dizilerden beğendiğiniz hangisi ve neden?

Açıkçası son birkaç yıldır televizyon izleyemeyen biri oldum. Eşimin dizisini dahi izlemiyorum, oradan anlayın durumumu. Bazen internette en sevdiğim yarışma programlarının tekrarını izlerim, hepsi bu. Haberleri dahi izlemek yerine okumayı tercih ediyorum. En çok sevdiğim programlar da Güldür Güldür ve Ben Bilmem Eşim Bilir. Çok doğal ve samimi oldukları için bu ikisini bayılarak izliyorum.

 

İstanbulda kafanızı boşaltmak için nereye gitmekten hoşlanırsınız?

Sinemaya çok giderim. Kafam çok karışıksa ve dinlenmeye ihtiyacım varsa film izlemek çok iyi geliyor; kendimden ve her şeyden uzaklaşırım o iki saat boyunca. Hava almak, kahve içmek istiyorsam da muhakkak Boğazı gören kafelerden birine gider otururum sessizce, insanları ve etrafımı seyrederim. En sevdiğim ve her gün muhakkak yaptığım diğer şey de kitap okumak. Her kitabı kafamda film gibi resmederek okurum. Bu yüzden çocukluğumdan beri inanılmaz keyif alıyorum kitap okumaktan; kitaplarım benim için çok kıymetli.

 

Sizce insanın kendine yaptığı en büyük yatırım nedir?

İnsanın kendine yaptığı en büyük yatırım… Aslında hiç düşünmedim ama şöyle cevap verebilirim; Allahın verdiği bedenime iyi bakmaya çalışıyorum ve bana verdikleri için şükrediyorum. Sahip olduklarımın farkındayım ve bunu iyiliğe, faydaya dönüştürmek için her fırsatı değerlendiriyorum. İyilik yapabilmek, yardım edebilmek, birilerinin duasını almak en azından kendim için yapabileceğim en büyük yatırımdır.

 

Beslenmenize dikkat ediyor musunuz?

Bu ara özellikle çok dikkat ediyorum hatta kendimi bir nevi kampa aldım diyebilirim. Yoğun çalışma tempomdan bir türlü fırsat bulup spora dönüş yapamıyordum ama hazır zamanım varken hayatımda spor için yer açtım ve yanına bir de dikkatli beslenme disiplinini ekledim. Haftada üç-dört gün spor yapıyorum ve üzerine de sağlıklı, kontrollü beslenmeyi ekleyince hızlı sonuç almaya başladım. Kendimi daha iyi ve daha zinde hissediyorum. Etrafımdakilerden de aynı şeyleri duyunca doğru yolda olduğumu anladım. Sevdiğim hocalarla, gitmekten keyif aldığım bir pilates salonunda çalışıyorum ve sporu kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. İlk formül bu, sonrasında ise benim formülüm 18.00den sonra yememek; bu kadar basit aslında.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here