Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiAstroloji açısından: Olan bitenin nedeni Satürn-Plüton döngüsü mü?

  Astroloji açısından: Olan bitenin nedeni Satürn-Plüton döngüsü mü?

  -

  2020 yılında dünya peş peşe olağanüstü olaylara sahne oluyor. Corona Virüs salgını, ekonomik gelişmeler, çekirgeler… Astroloji açısından ise olan bitenin nedeni Satürn-Plüton arasında başlayan süreç, döngü olabilir…

  Doğan Burda’nın Aralık 2019’da yayınlanan yıllık astroloji dergisinde yazan Dinçer Güner, “2020 senesinde adeta hafızalarımıza kazınacak; tarih, sosyoloji kitaplarında yerini alacak türden olaylar bekliyor dünyayı ve Türkiye’yi. Önemli ve kritik zamanlardan geçiyoruz, astrolojik olarak en önemli döngülerin birine tanıklık etmek üzereyiz. Satürn-Plüton arasında başlayacak olan bir süreç, döngü” demiş.

  ‘SATÜRN VE PLÜTON’

  Satürn ve Plüton’un Oğlak burcunda yan yana gelmek üzere olduğunu Dinçer Güner’in yorumları özetle şöyle olmuş:

  -“2020 yılına tam olarak damgasını vuracak olan bu döngü. Kısacası konumuz: Satürn-Plüton döngüsü yani ilişkisi. Tabii bu döngüleri açıklamadan önce Satürn ve Plüton’un astroloji sembolizminde neleri ifade ettiklerinden bahsetmem gerekiyor.”

  - Advertisement -

  -“Satürn, en basit haliyle yapılanma, kısıtlama, zorluk, disipline etmek, test etmek, karma, problemler, bela işler, zaman, yaşlılık, yıllar ve ölümle ifade edilir. Plüton ise değişim, dönüşüm, yıkım, güçlenme, mutasyon, toplu ölümler, depremler, kan, savaş gibi konularla ifade edilir. Tabii ki bu iki gezegen için cilt cilt kitaplar yazılır ve yazılmıştır ama anlatacağım konuyu kafanızda canlandırmanız için bu anahtar kelimeler yeterli”

  -Satürn’ü saatin kolları gibi düşünürsek toplamda 29.5 yılda döngüsünü tamamlar. Plüton’un ise Güneş çevresindeki dönüşünü yaklaşık 250 yılını alır. Bu da yaklaşık Satürn’ün dokuz turu demektir. Bunun anlamı ise şudur: Plüton Güneş çevresindeki dönüşünü tamamlarken ortalama olarak Satürn 33 yılda bir Satürn ile aynı hizaya gelecektir. Bu ikilinin (Plüton-Satürn) döngülerinde uygarlıklar boyu süren çatışmaları gözlemleriz. Bu ritmin incelenmesi çok derin bir konu”

  ASTROLOJİDE 2020 TAHMİNLERİ

  Tarihte bu döngünün yaşandığı senelerdeki olaylardan örnekler veren Güner, “Oğlak-Yengeç aksındaki olaylardan yola çıkarak da tahminlerde bulunabiliriz” diyor ve şu tahminlerde bulunuyor:

  Her Yengeç-Oğlak aksında İngiltere için zor zamanlar olmuş. Yine İngiltere için hem politik hem de maddi anlamda zor zamanlar olabilir. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma durumu gündeme gelebilir. Ya da 1. Dünya Savaşı başlamış; belki bir Dünya Savaşı olmaz ama ülkeler arası ciddi tehditler, güç mücadeleleri yaşanması da olası. İkili Oğlak burcunda olduğundan işin içine ekonomi, finans ve iş dünyası da girer elbette.

  Ekonomik olarak yeni bir sistem ve düzene doğru bir geçişin de işareti olabilir bu yeni döngü ya da dünyada ekonominin merkezi değişmeye başlayabilir. Avrupa ekonomik bir kriz dalgası ile uğraşmak zorunda kalabilir ve bu ekonomik zorluk liderleri ve hükümetleri değişikliğe itebilir istemeseler de. Pek tabii Orta Doğu haritası da masaya yatırabilir ve bu konuda köklü değişimlere gidilebilir.

  Satürn-Plüton birlikteliği 2020’nin genelinde güçlü bir şekilde etkin olacak. Ama bu ikilinin tam olarak bir araya gelme zamanlarına göz atacak olur ise; 2020’nin ilk ayları ocak-şubat ve mart ayları göze çarparken yine eylül ve ekim ayları da yılın ilk ayları kadar olmasa da etkili olacaktır.

  Dinçer Güner Türkiye’nin 2019-2020 Güneş dönüşü haritasında Başak burcu yükseldiğini söylüyor. Güner, “Demek ki dışarıya yansıttığımız profil, ülke içinde genel hava-çerçeve daha çok Başak sembolizmi ile ortaya çıkacak. Peki ne demek Başak burcu? Başak burcu dünya astrolojisine göre arınmak, temizlenmek, saf hale gelmek, hizmet etmek, işçi kesim, sağlık sektörü, çalışanlar, memurlar, askerler, silahlı kuvvetler, tarım ürünleri, salgın hastalıklar ve sendikalar demektir” diyor.

  Türkiye için 2020 tahminlerinde bulunan Güner’in tahminleri arasında sağlık ve sektörü, eczane, ilaçlar medikal uygulamalar konusunda önemli gelişmelerin hız kazanacağı yorumu da var. Güner, “Sene boyunca halk sağlığı çok önemli olacak. Bu sene salgın hastalıkların artabileceği bir sene” yorumunu da eklemiş

  2020 Astroloji Dergisi yıl boyunca tüm satış noktalarında  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....