Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiAstrolojide kaderin yazıldığı gün: Güneş ve Sirius kavuşumu! Ne yapmalı?

  Astrolojide kaderin yazıldığı gün: Güneş ve Sirius kavuşumu! Ne yapmalı?

  -

  6 Temmuz 2021 sabahı 07:57’de Güneş ve Sirius tam kavuşumda! Sirius Yıldızı gökyüzünün en parlak yıldızıdır. Yılda bir kez gerçekleşen Sirius & Güneş Kavuşumu çok özel bir gündür ve doğru değerlendirilmesi gerekmektedir. Peki, Güneş & Sirius Yıldızı kavuşumunda ne yapmalıyız? Karma ve Spiritüel Astrolog Elifliastroloji anlatıyor…

  GÜNEŞ VE SİRİUS KAVUŞUMUNDA NELER YAŞANACAK?

  Sirius, rehber, klavuz, kader rehberi demektir. Ülkemizin Plütosunun üzerinde olan kavuşum birçok gezegenle olumlu temas ediyor. Bu yıl kadınlarımızın yüzü gülecek. Adalet ve yüksek öğrenim konularında gelişmeler yaşanacak.

  SİRİUS (AKYILDIZ) NEDİR?

  Sirius ya da Akyıldız, Büyük Köpek Takımyıldızı’nda yer alan bahar ayında kuzey yarı küreden görülebilen gece gökyüzünün Ay’dan sonra en parlak çift yıldız sistemidir. Yengeç Burcu’nun 14 derecesidir.

  GÜNEŞ VE SİRİUS KAVUŞUMU NE ZAMAN?

  6 Temmuz 2021 sabahı 07:57’de Güneş ve Sirius tam kavuşumda! Fakat Ortalama her yıl 4/5/6 Temmuz günleri Sirius veya Sodep günleri olarak anılır ve astrolojik olarak kaderin yazıldığı zaman dilimidir.

  KURAN-I KERİM’DE GEÇEN Şİ’RA YILDIZI

  Güneş ve Sirius kavuşumuSirius Yıldızı; Kuran-ı Kerim’de ayrıca Şi’ra adıyla da geçer. Necm(yıldız) suresinin 49. Ayetinde ‘’Doğrusu Şi’ra yıldızının Rabbi de o’dur’’ şeklinde geçer.

  - Advertisement -

  Ve muhakkak ki Şi’ra yıldızının Rabbi de O’dur.”
  Sirius (Şi’ra) yıldızının Kuran’da Rabbimiz tarafından zikredilmesinin önemli bir anlamı vardır.

  Sirius (Şi’ra) yıldızı görünür kadiri bakımından gökyüzündeki en parlak yıldız olup Canis Major takımyıldızındadır. Bize 8,6 ışık yılı uzaklıktadır.

  Orion takımyıldızının yanında çıplak gözle rahatlıkla görülebilir. Eski dönemlerde insanlar parlaklığı nedeni ile bu yıldıza tapmışlardır. Günümüzde bile bu yıldıza tapan kavimler vardır.

  Ayette bu yıldızın Rabbi’nin de Allah olduğu belirtilmektedir. Bu ilahi yıldız eski kavimlerin taptığı hatta Urfa Göbeklitepenin de Sirius’a ibadet etmek için inşaa edildiği çıkan tabletlerde ve kadim bilgilerde vardır.

  SİRİUS YILDIZI & GÜNEŞ KAVUŞUMUNDA NE YAPMALI?

  Bu özel gün de dua etmek, meditasyon yapmak, ritüel uygulamak ve hepsinden önemlisi iyilik yapmak ve karma yaratmamak gerekir.

  Büyük Köpekyıldızı üyesi olduğundan özellikle o tarihlerde sokak hayvanlarına ve köpeklere yemek verin bu haritanın çalıştırılması için çok önemlidir.

  Bunun yanı sıra bol bol dua edin ve kalbinizden geçenleri dileyin.

  Herkesin ve bütünün en yüksek hayrına tüm dilekleriniz kabul olsun!

  https://www.instagram.com/elifliastroloji/

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

     1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz