ASYA dokunuşları

Uzakdoğu’nun güzellik sırlarını açıklıyoruz bu sayıda sizlere.. Pürüzsüz bir cilt, parlak saçlar, biçimli bir vücut ve her şeyden önemlisi iç huzurunun sırları yer alıyor bu sayıda.

RAHATLAMADA SON NOKTA

Gündelik hayatın karmaşasını geride bırakmak ve bunu bütün duyu organlarımızla hissetmek. İşte bunu sağlamanın en güzel yollarından birisi de spa merkezlerinde yapılan bakımlarla, kendinizi derin rahatlamanın kollarına bırakmak. Biz de bu ay, Sapanca’da yeni açılan Richmond Hotel Nua Welness Spa’;ya gittik ve oradaki uzmanlara danışarak Asya bakımları hakkında bilgi aldık. Neden Asya bakımı diye sorarsanız; Asya bakımlarının temeli, içinde Gingko, Ginseng gibi bitkilerin özlerinin yer aldığı ürünlerle yapılan masajlara dayanıyor. Bu masajlarda, vücuttaki 7 binin üzerindeki enerji noktası uyarılıyor. Böylelikle hem genç ve diri bir vücuda sahip oluyor, hem de bütün vücutta harekete geçen bu enerji sayesinde içten içe bir huzur duygusuna sahip oluyorsunuz. Yeşil bir çimen üzerinde yalınayak yürümek de Asya’ya özgü önemli bir rahatlama metodu…

VÜCUT BAKIMI

En iyisi bitkilerle

İpek gibi yumuşak, yeşim kadar parlak! Asyalılar’ın cildi kendilerine özgü bir parlaklığa sahip. Bunun ardındaki sırların en başında düzenli olarak.Kuru peeling yapmaları geliyor. Bunun için bir keseye ya da daha hassas ciltler için, Asya ürünlerinin satıldığı marketlerde daha çok rastlanılan ipek el keselerine başvurabilirsiniz. Kuru peeling kan dolaşımını hızlandırırken, kuru derinin de atılmasına yardımcı oluyor. Sonuç: Cildiniz bir mücevher gibi pırıl pırıl ışıldayacak. Nua Wellness Spa uzmanları farklı bir alternatif de kullanıyor bunun için: Lulur Bali Polish. Bali adalarından gelen Lulur tozu ile tüm vücuda peeling uygulanıyor. Başka bir bakımda ise yüksek kalitelideniz tuzu ile doldurulmuş bitki pulları sıcak yağ karışımlarına konuyor ve cilde uygulanıyor. Ayurvedic Sea Salt Scrub masajı olarak tanımlanan bu masajla cildiniz temizleniyor ve mineral ihtiyacı karşılanıyor. Ayurvedic Chilli Sugar Glow masajında ise, kırmızı biber ve şekerle doldurulmuş bitki pulları, vanilya, Hindistan cevizi ve balla karıştırıldıktan sonra tüm vücudunuza uygulanıyor.
Asyalı kadınların selüliti gidermek için uyguladıkları ilginç bir doğal yöntem var. Bunun için selülitli bölgeye zencefil sürüyorlar. Bu yumru bitki sözkonusu bölgedeki dokuyu güçlendiriyor. Japon kiraz ağacının veya Güney Çin’de yetişen Kouki ağacının yaprakları yüksek oranda antioksidan içeriyor. Bu sayede cildiniz çevreden gelen stresten arınıyor, hücrelerinize sakinleştirici etki yapıyor. Bu ürünleri elde etmek kolay değil gibi görünse de içeriğinde bu Asya bitkilerinin özlerini barındıran Anti-aging vücut kremlerine ulaşmanız mümkün.

Devamı 2005 Aralık sayımızda…

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here