Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiMerakla beklenen Ay Tutulması gerçekleşti! Burçlar üzerindeki etkisi nasıl olacak?

  Merakla beklenen Ay Tutulması gerçekleşti! Burçlar üzerindeki etkisi nasıl olacak?

  -

  Güneş ve Ay Tutulmaları o yılın kadersel konularını gündeme getirir. Peki, 5 Haziran (Bugün) Ay Tutulması ne zaman gerçekleşti? Ay tutulmasından hangi burç nasıl etkilenecek? Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri neler? Ay tutulmasının ekonomik etkileri nasıl olacak? Ay tutulması etkisini ne zaman gösterir? Karma ve Spiritüel Astrolog Elifliastroloji 5 Haziran Ay Tutulmasını sizler için yorumluyor.

  AY TUTULMASI NE ZAMAN GERÇEKLEŞTİ?

  5 Haziran Cuma akşamı saat 22:12 de Yay Burcunun 15 derecesinde “Ay Tutulması” gerçekleşti.

  AY TUTULMASI ETKİSİNİ NE ZAMAN GÖSTERİR?

  Kişisel haritalarda da, mundalini astrolojisinde de (Ülkeler Astrolojisi) o yıla damga vuracak konularını gösterir. Ay Tutulmaları, Turbo Dolunay’ın çok daha güçlüsüdür yani bitiş enerjisini yenisinin başlama enerjisini gösterir. Tutulmaların etkisi, artı eksi beş gün gibi kendisini göstermeye başlar.

  Anın haritasında yükselen burç Oğlak, Güneş ve Venüs İkizler Burcunda kavuşum halinde olacak. Her ne kadar Venüs Retro olsa da genel retro sürecini etik ve ahlak kurallarına uymuş olanlara Satürn 120 derece açıyla ilişkilere ve ortaklıklara destek ve kalıcılık verecek. Fakat bu destek, kadersel olarak yürümesi gereken ilişkiler için geçerli olacak. Çünkü Mars ve Venüs zorlayıcı açıları yanı sıra yaralı şifacı Chiron’da. Özellikle 3/4/5 Haziran tarihlerinde, Ay ile zorlu açılarda olduğundan duygusal iniş çıkışlar yaşamamaya ve kırıcı konuşmalar yapmamaya dikkat edelim.

  AY TUTULMASININ EKONOMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

  Ancak Uranüs Boğa ve Satürn Kova karesi ile ekonomik kriz tetiklenebilir ve dünyanın farklı ülkelerinde halklar, ülke yönetimine karşı isyankar bir tutumla provakasyon yapıp eyleme dökebilirler.

  - Advertisement -

  Özellikle 19 Haziran’da başlayacak olan Merkür Retrosunda sosyal mecralarda, Facebook ve Twitter gibi konuyla ilgili çok fazla isyan yüklü yazılara ve aynı şekilde yazılı&görsel medyada da bu tarz haberlere rastlayabiliriz. Şunu söylemeliyim, Amerika olayları çok büyür ancak başka ülkelerde de olaylar yaşanabilir.

  5 Haziran tutulmasında, ülke genelinde ise dış ilişkilerle sorun yaşanabilir ve ülke olarak kendimize yeni düşmanlar edinebiliriz. Bankacılık, sigorta, vergi sistemlerinde değişikliklere ve yapılanmaya gidilebilir. Ayrıca havacılık sektöründe, havayollarında yeni bazı atılımlar ve gelişmeler yaşanabilir.

  AY TUTULMASININ SAĞLIK ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

  Sağlık konularında Koronavirüs ile ilgili de eğer tedbiri elden bırakırsak Ay & Mars karesinden dolayı hastalık artarak tekrar gündeme gelebilir.

  AY TUTULMASINDAN EN ÇOK HANGİ BURÇLAR ETKLENECEK?

  Bu tutulmadan en çok Yay Burcu gibi Balık, Başak ve İkizler burçları da etkilelenecektir. Hepimizin ve bütünün en yüksek hayrına olsun…

  AY TUTULMASI HANGİ BURCU NASIL ETKİLEYECEK?

  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

  Koçların kariyer hayatında sorunlar yaşanabilir ancak ailelerinin desteğiyle maddi gelirlerinde artışlar yaşanabilir. Ayrıca kardeşi olan Koçlar kardeşleriyle ilgili güzel haberler alacaklar.

  BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

  Boğalar, yıldızlarının iş hayatlarında parlayacağı bir döneme giriyorlar. Akraba veya arkadaşlara verilen borçları almakta sıkıntı yaşarken prim, kredi, nafaka gelirlerinde yüzünüz gülecek.

  AY TUTULMASI İKİZLER BURCU’NU NASIL ETKİLEYECEK?

  İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

  Ay Tutulmasından etkilenecek olan burçlardan biriside İkizler Burcu. Çünkü önümüzdeki bir buçuk sene tutulmalar İkizler ve Yay aksında gerçekleşecek. İkizler burçları ilişkilerde ve duygularını ifade etmekte zorlanırken genel olarak kadersel değişiklikler yaşayacaklar. İş yaşamlarında alacakları ani bir haber onları sevindirirken sosyal ortamlarda keyifli zamanlar geçirecekler.

  YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

  Yengeçlerin en büyük destekçisi aileleri olacak. Aileden gelecek maddi bir destekle keyiflenecekler.

  Ayrıca yüksek öğrenim yapmak özellikle yurtdışında öğrenim yapmak isteyenler için bir şans doğabilir. Sadece sağlıklarına biraz dikkat etsinler.

  ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

  Sevgi ve aşk konularında tutulmadan en güçlü çıkacak olan kişiler Aslan burçları olacak. Hatta çocuk sahibi olmak isteyen Aslanlar için uygun bir dönem. Ancak kardeşlerle ilgili sıkıntılar yaşanabilir dikkatli olun.

  BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

  Başakların hayatında maddi olarak şanslı bir dönem başlıyor. Sağlık, kariyer ve paradan yana şanslılar ancak sosyal çevreleri kaynaklı aile içi sorunlar oluşabilir bilginiz olsun.

  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

  Bu tutulmadan Terazi Burcu’da aşktan yana nasibini alacak olanların listesine girdiler. Aşk hayatlarında bir hareketlenme söz konusu ancak iş yerinizde bir takım sorunlar baş gösterebilir. Ayrıca uzak akrabalarından veya uzaktaki bir tanıdığından haber bekleyenler için müjdeli haber kapıda.

  AKREP BURCU

  Sanat ve iletişimle ilgilenen Akrepler için yeni bir dönem başlıyor. Karşılarına yurtdışı veya bulundukları yerden uzaktaki bir yerle ilgili fırsat çıkabilir. Ancak ruhsal olarak kendilerini iyi hissetmeyebilirler. Özellikle depresyona meyili olanlar lütfen dikkat etsinler.

  YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

  Bu tutulma ve önümüzdeki bir buçuk yıl tüm tutulmalar Yay&İkizler aksında olacağından Yay ve İkizler burçları için kadersel olaylar yaşanacak. Sosyal bir ortamda veya arkadaş ortamlarında tanışacakları biriyle güzel bir aşka yelken açabilirler. Ancak ilişkisi olan veya evli olanlar için sıkıntılar yaşanabilir lütfen sakin olun çünkü her şey yolunda.

  OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

  İkili ilişkilerinde iletişim kurmakta zorlanan Oğlaklar hem kendilerini hem karşı tarafı strese sokacak konuşmalar yapmaya çok müsait olacaklar fakat bu durum onları ruhsal olarak fazlasıyla dibe çekeceğinden tartışma ortamlarına girmemelerini öneririm..Çocuğu olan Oğlak burçları, çocukları ile ilgili güzel bir döneme girerken sınava girecek olanlardan da müjdeli haberler alınabilir..

  KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURÇLARI

  Kovalar yerinde duramayacakları bir yaz geçirecekler. Sürekli koşturma halinde kalabalık ortamlarda bulunacak ve sosyal çevrelerini genişletecekler. Bir kısım Kova burçları kendilerini baskı altında sıkıştırılmış hissederek hayatlarında köklü bir değişim isteyebilirler.

  BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI

  Hızlanacakları ve hayatlarında renkli bir dönem başlayacak olan Balıklar için güzel günler kapıda. Ancak aile içi problemler yaşanabilir. Özellikle eş, abi veya baba ile konular gündeme gelebilir işi yokuşa sürmeden anlaşma yoluna gitmenizi tavsiye ederim.

  2020 YILI TUTULMA TARİHLERİ

  • 10 Ocak Ay Tutulması (20 derece Yengeç burcu)
  • 5 Haziran Ay Tutulması (15 derece Yay burcu)
  • 21 Haziran Güneş Tutulması (0 derece Yengeç burcu)
  • 5 Temmuz Ay Tutulması (13 derece Oğlak burcu)
  • 30 Kasım Ay Tutulması (8 derece İkizler burcu)
  • 14 Aralık Güneş Tutulması (23 derece Yay burcu)

  YAZARIN DİĞER YAZILARI  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....