Survivor’da bir futbolcu: Aycan Yanaç

Survivor 2020’de Ünlüler Takımı’nda yer alan sporcu kökenli isimlerinden biri de Aycan Yanaç… A Milli Kadın Futbol Takımı’nda da forma giyen Aycan futbola Almanya’da başladı. Peki, Aycan Yanaç kimdir? Kaç yaşında? İşte Aycan Yanaç’ın özgeçmişi

AYCAN YANAÇ KİMDİR? HANGİ SPORLARI YAPIYOR? *

Survivor’ın internet sayfasında ‘Aycan Yanaç kimdir?’ sorusuna şu şekilde yanıt veriliyor: 21 Kasım 1998 yılında Almanya Nünberg’de doğan genç sporcu, futbola Nünberg ile başlamış ve daha sonra Köln’de devam etmiştir.

Türkiye kadın U-19 takımına kabul edilen Yanaç, ilk kez 4 Ağustos 2015’te Bosna-Hersek’e karşı UEFA Geliştirme Turnuvası maçında oynamıştır. 2016 UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Şampiyonası elemelerinin iki maçında yer alan Yanaç, 7 Nisan 2018’de Estonya ile dostluk maçında Türkiye kadın milli takımına ilk kez çağrılmıştır. Ülkemizde A Milli Kadın Futbol Takımı’nda forma giyen sporcu, forvet mevkisinde oynamaktadır.

INSTAGRAM’DA AYCAN YANAÇ *

Aycan Yanaç, yarışmada genel performans tablosunda 9. sırada yer alıyor. Yanaç, yarışmanın ilk günlerinde oldukça zorlandığını belirterek, ‘bu kadar zor olacağını düşünmediğini, kolay olmadığını adaya gelince anladığını, açlık ve uykusuzluğun motivasyonunu bozduğunu’ söylemişti. 

 

 

View this post on Instagram

Tomorrow ⚽️?? #AY

A post shared by Aycan Yanac ?? (@a.yync20) on

Aycan Yanaç, Survivor’a katılmadan önce Instagram hesabından “Almanya’da futbolda adımı konuşturdum, Türk Milli Takımı’nda ter döktüm, şimdi kendimi Survivor’da kanıtlamaya geliyorum” mesajını paylaşmış. 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here