Diğer
  Ana SayfaFitnessAyın Egzersizi: 4 haftada yeni bir sen'e hazır mısın?

  Ayın Egzersizi: 4 haftada yeni bir sen’e hazır mısın?

  -

  Hazırlayan: Deran Çetinsaraç
  Fotoğraflar: Ozan Kutsal
  Eğitmen: Mehmet Çetin

  Tüm vücudu çalıştıran, evde kolayca yapabileceğiniz bir antrenmana başlamaya ne dersiniz? Mehmet Çetin’in sizin için hazırladığı bu programla bir ayda vücudunuzun sıkılaştığını fark edeceksiniz. Bu seti nasıl yapacağınızın ayrıntıları Formsanté’nin YouTube hesabında sizi bekliyor.

  • Dambıl Shoulders Press:

  Ayaklar omuz genişliğinde açık, dirsekler 90 derece, göğüs kafesi ileride ve gövde dik kalacak şekilde egzersize başlayıp, dambıllar başın üzerinde birleşecek şekilde yukarı kaldırıp tekrar başlangıç pozisyonuna geri dönün. Core bölgesini tüm egzersiz boyunca kontrol altında tutun.

  4 haftalık egzersiz serisini uygulamaya başlayın, bir ayda sıkılaşın!

  • High Knees:

  Bu kardiyovasküler egzersizde dizleri kalça hizasına kadar yükseltirken kollar ayaklarla çapraz olacak şekilde omuz hizasına kadar yükselecek ve olduğunuz yerde koşmaya başlayacaksınız. Olabildiğince dik durup karın bölgesi kontrol altında ve ayaklar hep parmak ucunda olmalı.

  - Advertisement -

  • Dambıl Split Squat:

  Sol ayak önde sağ ayak geride olacak şekilde ayakları açın, arkadaki ayak hep parmak ucunda gövde dik omuzlar geride olacak şekilde arkadaki dizi yere yaklaştırıp tekrar başlangıç pozisyonuna geri dönün. Tüm egzersiz süresince karın bölgesini kontrol altında tutmak ve sabit bir noktaya konsantre olmak dengeyi sağlamanın en önemli noktası.

  • Low Plank:

  Bu egzersizde stabil bir duruş mevcut ve bu duruş esnasında omuzlar dirseklerin hemen üzerinde kalacak şekilde yerleştirilmeli, omuz kalça ve topuklar tek bir hat oluşturmalı ve bu hattı mümkün olduğunca korumalısınız. Tüm egzersizlerde olduğu gibi karın bölgesi kontrol altında tutulmalı.

  4 hafta boyunca uygulayacağınız serinin tamamını izlemek için QR kodu okutun.

  HER SEVİYEYE UYGUN PLAN

  2024 yılında yepyeni bir sen yaratmak için hazırladığımız “4 Haftada Yeni Bir Sen” antrenman planının dört videosu youtube.com/formsantedergisi adresinde sizi bekliyor. Tüm antrenmanların uygulama şekilleri açıklama kısmında yer alıyor. Ayrıca antrenman planlarını başlangıç, orta ve ileri seviye süre aralıklarını egzersiz isimlerinin altına bulacaksınız.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz