Diğer
  Ana SayfaRöportajAyna, ayna söyle bana!

  Ayna, ayna söyle bana!

  -

  Her an bakımlı, çekici ve göz alıcı olan ünlü isimlerin makyaj ve bakım sırlarını kim öğrenmek istemez ki… Hangi ünlü isim argan yağını yüzüne sürüyor? Peki ya kim anneannesinden kalan tarifle sivilcelerle savaşıyor?

   

   

   

  - Advertisement -

   

   

    

  Cameron Diaz

  Kusurlarını avantaja çeviriyor

  Ünlü oyuncu Cameron Diaz, makyajı kusurlarını örtmekte ustaca kullanıyor. Diaz, göz altı morluklarını gizlemek ve ifadesini yumuşatmak için göz çevresine krem rengi far uyguluyor. Geniş dudaklarını olduğundan daha küçük göstermek isteyen oyuncu dudak kalemini doğal dudak çizgisinden 1-2 mm içeriden çekiyor. Rujunu da bu çizgiyi taşırmayacak şekilde sürüyor. Çıkık elmacık kemiklerini ve uzun yüzünü yumuşatmak için elmacık kemiklerinin altına, çenesine ve alnına koyu renk allık uygulayan Diaz, ayrık gözlerini gizlemek için kalemi göz pınarından başlayarak sürüp, uzun bir kuyruk yapıyor. Böylece bakışlarını daha anlamlı hale getiriyor.

   

  14042014 unluler5Merve Büyüksaraç

  “Dudağımda mat tonları tercih ediyorum”

  “Biraz zahmetli olsa da günlük cilt bakımımı asla ihmal etmiyorum. Böylece sivilce ya da akne sorunu yaşamıyorum. Acele makyaj yapmam gerektiğinde göz içine beyaz kalem çekiyorum, rimel ve allık kullanıyorum. Dudak rengim koyu olduğu için doğal ama mat renkleri tercih ediyorum. Bu sayede makyaj yapılmamış hissi yaratabiliyorum. Herkes saçlarına kullansa da ben argan yağını zaman zaman yüzüme uyguluyorum. Hem nemlendiriyor hem de kokusuyla beni rahatlatıyor.”

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz