Aynaları kandırmanın 25 yolu

23072014 makyaj1

Makyaj fırçasını bir ressam edasıyla kullandığınız takdirde yüzünüzde beğenmediğiniz veya hoşunuza gitmeyen bölgeleri değiştirebilirsiniz. İşte, doğru ürün, doğru fırça darbesi ve bol pratikle aynaları kandırmanıza yardımcı olacak 25 makyaj önerisi…

 

 

 

 

 

Yüz şeklinize göre allık

Allık sürmek makyajın en basit adımı gibi görünse de aslında en dikkat edilmesi gereken adımıdır. Allık cilde sadece renk katmaz elmacık kemiklerini belirginleştirir ve kontürünü çizer. Dolayısıyla öncelikle yüz tipinizin ne olduğunu öğrenin. Bu sayede öne çıkarılması gereken yerleri belirginleştirebilir veya keskin hatları yumuşatabilirsiniz.

Çok amaçlı plastik kaşık

Alt kirpiklere rimel sürmek zordur; çoğu zaman göz altına bulaşır. Plastik bir kaşığı alt kirpik dibine dayayarak rimeli uygulayın. Böylece hem daha kalın sürme imkanınız olur hem de teninize bulaştırmazsınız.

Hokus pokus bakışlar

Göz makyajında kullanacağınız çizgi ve gölgelerle yeni bir sima yaratmanız mümkün. Doğru ürünü doğru şekilde kullanarak gözlerinizi daha geniş, daha yakın veya daha derin gösterebilirsiniz. Göz şeklinize göre makyaj için tablomuza göz atabilirsiniz.

Rimele by-pass

Hangi marka olursa olsun her rimelin bir süre sonra yapısı bozuluyor. Rimeller kuruduğu zaman içerisinde küçük parçacıklar oluşuyor. Bu durum genellikle rimelin içerisine hava kaçması yüzünden oluşuyor. Eczanelerde satılan gözyaşı damlasından bir ya da iki damla rimelinizin içine dökün ve fırça yardımıyla iyice karışmasını sağlayın. Bu sayede kurumuş rimelinizi yeniden hayata döndürebilirsiniz.

Ev yapımı BB krem

BB kremler piyasaya sürüldüğünde pek çok kadın “Benim de aklıma gelmişti…” diye içinden geçirmişti. Eğer kendi BB kreminizi evinizde yapmak istiyorsanız en sevdiğiniz nemlendiricinin içerisine kapatıcı koyabilirsiniz. Kıvamı oluşturmak size kalmış; deneyin bulun…

Dudak cilası

Bebekler için üretilmiş diş fırçalarıyla dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Hatta tam bir bakım için diş fırçasına Hindistan cevizi yağı veya şeker dökerek yapın.

Düzgün kontür

Makyaj sırasında çizgileri doğru yerlere atarsanız burnunuzu küçültebilir, çeneyi sivrileştirebilir veya sarkmış   gözleri kaldırabilirsiniz. Aydınlatıcı pudralar kullanabileceğiniz gibi normal fondöteninizden bir açık tonda olanı da aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Daha koyu tonda bronzlaştırıcı veya pudra da aynı etkiyi gösterebilir. 

T bölgesi ve göz altı aydınlatılacak bölgeler arasında ilk sırayı alıyor. Daha sonra yüz ovalinin çevresi, boyun ve elmacık kemiklerinin altına ise koyu tonda uygulama yapın.

Ev yapımı jöle

Dalgalı ve kıvırcık saçlılar jölenin hem görüntüsünden hem de dokusundan hoşlanmayabiliyor. Sabahları saçınıza uyguladığınız jölenin içerisine bir miktar durulanmayan saç bakım kremi koyarsanız ev yapımı jölenizi de elde etmiş olursunuz.

İnce beyaz hat

Gözleriniz küçük veya çekikse, biraz daha ortaya çıkarmak hoşunuza gidecektir. O zaman hemen makyaj malzemelerinizin arasına beyaz göz kalemi ekleyin. Kirpik içlerine çekeceğiniz beyaz hat gözlerinizin daha ön plana çıkmasına yardımcı oluyor. 

Kıvrım kıvrım

Kirpiklerinizi kıvırmak için kirpik kıvırıcısını her zaman için en dipten başlatın. Sonra orta bölüme geçin. Böylece hem daha uzun süreli hem de daha kıvrımlı kirpiklere sahip olursunuz.

Yukarı ve aşağı

Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendiricinizi, yukarı doğru hareket ettirerek uygulamanız ince çizgilerle savaşta size puan kazandırır. Fondöteninizi uygularken ise tam tersi bir etki yaratıyor. Pek çok kadının yüzünde ince tüyler bulunduğundan fondöteni her zaman aşağı istikamette sürmek gerekiyor. Aksi takdirde dışarıdan bakıldığında şeftali kabuğu görüntüsü oluşabilir.

Kamuflaj

Yüzünüzdeki sivilceleri kapatmak için concealer’ı direkt olarak sürmek yerine kullanmadığınız bir eyeliner fırçasıyla sürün. Sivilcenin tamamen kapatıldığından emin olduktan sonra parmağınızın ucuyla dokunarak kenarlarını yedirin. Direkt sürmek yerine bu yöntemle daha iyi kapatıcılık elde edebilirsiniz.

Şeffaf bantla göz sınırı

Şeffaf bantlar diğer bantlara göre daha az yapışkan oluyor. Bu sayede yüzünüze gönül rahatlığıyla yapıştırıp çıkarabilirsiniz. Eyeliner çekerken veya gözünüze gölge yaparken bu bantları kullanarak sadece istediğiniz bölümün boyanmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle kedi gözler yaratırken bu yöntem çok işinize yarayacak. 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here