Diğer
  Ana SayfaYaşamBabalar Günü hediyeniz hazır mı?

  Babalar Günü hediyeniz hazır mı?

  -

  Pandemiyle geçen uzun bir yılın ardından babalarımızı bu yorucu süreçte biraz sevindirecek, mutlu edecek hoş bir hediye seçmenin zamanı geldi. Babalar Günü hediyeniz hazır mı? İşte küçük tavsiyelerimiz.

  Çay tiryakisi babalara

  Pandemi döneminde çayın önemini yeniden fark ettik. Bazı bilim insanları çayın içindeki maddelerin, influanza virüslerine karşı belli bir ölçüde koruma sağlayabileceğine dair beyanlarda bulundular. Elbette aşırı çay tüketiminin sağlık problemlerine neden olabileceğini de unutmamak gerekiyor. Ama bu haberler milli içeceği çay olan bizi çok sevindirdi. Bu sene Babalar Günü hediyesi seçerken sadece Covid-19 için değil, hayatının her döneminde, sağlıklı yeşil çaylar, siyah çaylar, meyve çayları demlemesine yardımcı olacak kullanışlı bir çay makinesi alsak mı acaba, ne dersiniz?

  Tost makinesi sadece tost yapmaz

  Çok pratik bir lezzet olan tostu dünyada sevmeyen çok az insan olabilir. Tost makinesi sayesinde bu pratik lezzet her eve de kolayca giriyor ancak tost makinesinin sadece alışılmış ekmekli tostları yapmak için kullanılmadığını da hatırlatalım. Tost makinesini pratik bir ızgara, ya da pratik bir ekmek kızartma/ısıtma cihazı olarak kullanabilirsiniz. Veya patlamış mısırları sıkıştırıp basarak, lezzetli mısır kalıpları oluşturabilirsiniz ki, çölyak hastaları veya glüten konusunda hassasiyeti olanlar için çok lezzetli bir ekmek alternatifi olabilir.

  - Advertisement -

  Yoga matları

  Babalar, anneler kadar sağlıklarına odaklı yaşamayabiliyor. Biz çevremizde kendine bir yoga matı alıp evedeki boş alanlarda vücut ağırlığı ile spor yapan babalara çok rastlayamıyoruz ama bu düzen değişebilir. Onlara, ilerleyen yaşlarında sağlıklı bir vücuda sahip olmanın anahtarı olan spor bilincini hatırlatmak için yoga matı gibi hediyeler de mantıklı olabilir.

  Su içmeyi unutmak büyük hata

  Çoğu insan gibi babalarımız da gün içindeki yoğunlukta su içmeyi unutabiliyor. Onlara yanlarında kolayca gezdirebilecekleri çok şık bir matara/termos hediye etmek isteyebilirsiniz. Hatta bu hediye ile soğuk yeşil çaylarını da yanlarında taşıyabilirler.

  Bisikletsiz hayatı reddediyoruz

  Bisikleti sadece bir spor aleti görme yanılgısı toplumlara ağır hastalıklar ve obezite olarak geri dönüyor. Oysa vücudumuzdaki en büyük kas kütlesi olan bacaklarımızı kolayca çalıştıran bisiklet gibi yararlı bir aleti, kısa mesafeler için vazgeçilmez bir ulaşım aracı olarak görsek ve markete bile otomobille gitme alışkanlığından kurtulsak… Babanızı bu fikre alıştırmak için güzel bir bisiklet, ikna edici bir hediye olabilir. Bunu da bir düşünün. Sağlık önemli.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz