Bağışıklığınızı doğal güçlerle kuvvetlendirin

19022015 bagisiklik01

Hastalıklara karşı en büyük silahınız her zaman mevsim meyveleri olmalı. Doğanın gücü ile kuvvetlenin, kışı hasta olmadan geçirin.

 

 

 

 

 

 

 

Kan portakalı

İçi kıpkırmızı olan kan portakalı normal portakaldan dört kat daha fazla C vitamini içeriyor. Bu da vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek, hastalıklara karşı direnci artırıyor.

 

Limon

İçeriğindeki C vitamini bağışıklık sistemini destekliyor. Limon suyunun ılık olarak tüketilmesi ise viral enfeksiyonları ve boğaz ağrısını hafifletmenin en etkili yolları arasında sayılıyor.

 

Portakal

C ve B vitamini ile potasyum, kalsiyum, magnezyum bakımından zengin olan portakal, bağışıklık sistemine verdiği faydaların yanı sıra, cildin kurumasını önlüyor. 

 

Misket limonu

Koyu yeşil renkli, ekşimsi ve yoğun aromalı misket limonu, lime olarak da biliniyor. Bol miktarda C vitamini içeren bu meyve vücutta güçlü antioksidan etki gösteriyor.

 

Mandalina

Soğuk algınlığına karşı vücut direncini korumasının yanında, kan temizleme özelliğine de sahip olan mandalina, uykusuzluk sorununa da iyi geliyor.

 

Greyfurt

Greyfurtun bir porsiyonu, 50 kalori ve 80 mg C vitamini içeriyor. Metabolizmayı hızlandırıp, kilo vermeye yardımcı olan bu meyve, bağışıklık sistemine zırh giydiriyor.

 

Ayşegül Uyanık Örnekal

Formsanté Dergisi Ocak 2015 sayısı

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here