Diğer
  Ana SayfaGüzellikBahar bakımı

  Bahar bakımı

  -

  Kış boyunca soğuk hava, rüzgar, stres ve hava kirliliği gibi olumsuz etkilerle yıpranan cildimizi yaza hazırlamak ve kış mevsiminin yarattığı olumsuzlukları silmek için en iyi zaman bahar ayları.

  Kış aylarında hepimiz cildimizin kuruluğu veya saçlarımızın cansızlığından dert yanarız. Bunun sebebi kış boyunca hava kirliliği nedeniyle oksidatif stres altında kalan cildin mat, cansız ve kuru bir görünüme bürünmesi. Bahar aylarında kış mevsiminin olumsuz etkisi nedeniyle yıpranan cildimizi onarmak ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için yapılması gerekenleri Esteworld Etiler Plastik Cerrahi Hastanesi’nden Dermatolog Gül Yıldırım’a sorduk.

  Bahar mevsiminde kullandığınız kozmetik ürünlerde değişiklik yapmanız gerekir. Cilt tipine uygun ürün kullanımının yanı sıra daha az yağlı ürünler tercih etmeli ve güneş koruyucu kullanmayı unutmamalısınız.

  nisan-2013-guzellik-3-resim-2CİLDİ YENİLEME ZAMANI
  Cildinizi bahar mevsiminde öncelikle doğanın yenilenme sürecine paralel olarak peeling uygulamaları ile ölü hücrelerden arındırabilir ve dış etkenlere karşı savunmasını artırabilirsiniz. Dermatolog Yıldırım, peeling işlemlerinde kullanılacak olan solüsyonların cildin hasarlanma derecesine göre farklılık gösterebileceğini belirtiyor: “Peeling uygulamaları sonrasında cildimizde ışıldama, daha sağlıklı bir görünüm ve ince kırışıklıklarda açılma görülüyor. Peeling işlemi ölü hücrelerin uzaklaştırılması ile cildin yenilenme sürecini hızlandırırken aynı zamanda deride yarattığı kontrollü hasar etkisiyle kolajen sentezini hızlandırarak yaşlanma sürecini yavaşlatıcı etki göstermesi bakımından dermokozmetik uygulamalarda önemli bir yere sahip. Kullanılan peeling solüsyonunun asidite derecesine göre değişen haftada bir dört-altı seans ya da tek seans yapılabilen peeling uygulamaları bulunuyor.”

  - Advertisement -

  Nemsiz cildin en büyük ihtiyacı su. Cildiniz için bol bol su içmeli ve sağlıklı beslenmelisiniz.
  nisan-2013-guzellik-3-resim-3

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz