Diğer
  Ana SayfaYazarEbru ŞallıBahar demek yenilenmek demek….

  Bahar demek yenilenmek demek….

  -

  Ebru Şallı Tan Bahar demek yenilenmek demek…. Yenilenmek için de detoks gibisi yok. İster evde, ister uzman ellerde detoksa başlamaya hazır mısınız?

  Merhaba sevgili formsanté okuyucuları, bahar mevsiminin ilk ayını yaşamaya başladık ama kış henüz yerini bahara bırakmak istemiyor gibi… Umarım güneş artık kendini iyice gösterir, masmavi gökyüzü yaşama sevincimizi artırır ve en sevdiğim mevsim olan baharı tam anlamıyla yaşamaya başlarız. Bahar deyince benim için ilk akla gelmesi gereken ‘detoks’tur. Bu nedenle bol oksijen almak için açık havada vakit geçirmeye, yürüyüş ve hafif koşu yapmaya bayılırım. Kışın kasvetini atmak için de vücuduma detoks yapma ihtiyacı hissederim. Zaten bahar da yenilenme zamanı değil mi? Eğer kendinizi sürekli miskin ve yorgun hissediyorsanız, sık sık soğuk algınlığına yakalanıyorsanız yenilenme ve detoks yapma zamanınız gelmiş demektir.

  mart-2012-ebru-salli-tan-resim-1SABAH DETOKSUM
  Sabah kalktığınızda aç karnına uygulayın.
  ➤ 1 bardak ılık su
  ➤ 1/2 taze limon suyu
  ➤ 1 çay kaşığı organik bal
  Malzemeleri karıştırıp aç karnına için ve bir saat boyunca bir şey yemeyin. Sonrasında kahvaltınızı yapın. Böylece güne daha zinde ve enerjik başlayın.

  Aslında vücudumuz bizi toksinlerden arındırmak için mükemmel çalışıyor. Cildimiz toksinleri bloke ediyor, lenf ve dolaşım sistemlerimiz, böbreklerimiz ve bağırsaklarımız zararlı maddeleri eliyor. Ancak toksinler vücutta biriktiğinde enerjimiz azalıyor, düzenimiz bozuluyor, mikroplara ve alerjenlere açık hale geliyoruz. Ayrıca cildimiz matlaşıyor, saçlarımız parlamıyor, gözlerimiz ışıltısını kaybediyor. Detoks işte bu dönemde devreye giriyor. Detoks hakkında bugüne kadar çok şey yazılıp çizildi. Sporcular, ünlüler, doktorlar; hepimiz detoksu göklere çıkarıyoruz ama haksız da değiliz. Kendi detoks kürlerinizi evinizde de uygulayabilir, baharda açık havada yürüyüşler yapabilir, beyninize daha fazla oksijen gitmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca detoksun bir parçası olan pilates yaparak doğru nefes terapisi ile oksijen alımınızı maksimuma çıkarabilir, negatif enerjilerden arınarak bir çeşit detoks yapabilirsiniz. Eğer tek başınıza detoks uygulamayı başaramayacağınızı düşünüyorsanız kendinizi uzman ellere de bırakabilirsiniz
  mart-2012-ebru-salli-tan-resim-2
  Buharın erdemleri
  Buhar, cildin gözeneklerini açarak kalıntıların ve ölü hücrelerin temizlenmesini sağlıyor, daha derindeki deri tabakalarına yaşamsal ihtiyaç olan nemi kazandırıyor. Kan dolaşımını hızlandıran buhar yüz kaslarını gevşeterek yüzün daha canlı ve parlak gorünmesini sağlıyor. Bazen bana cildimin nasıl parlak ve pembe gözüktüğünü soruyorsunuz. İşte en büyük faktörlerden biri de buhar… Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz