Bahara Yenilmeyin

0

Halsizlik, yorgunluk, mutsuzluk…Bahar yorgunluğu yine sahnede.Baharı zinde ve enerjik geçirmek istiyorsanız önerilerimiz size rehber olacak.

2 dakika

Bahar yorgunluğundan kurtulmak için günde 2 litre su için. Vücudunuz toksinlerden arınacak ve zinde kalacaksınız.

5 dakika

Bahar mevsiminde vücudumuz B, C vitaminleriyle potasyuma ihtiyaç duyuyor. Salatalara, lifli meyve ve sebzelere ağırlık verin. Kızartmalardan kaçının çünkü vücuda ağırlık veriyor ve enerjinizi alıyorlar.

10 dakika

Uyanınca vücudunuza fırçayla masaj yapın.Böylece damarlardaki kan dolaşımı hızlanıyor cilt, taze ve canlı bir görünüm alıyor. Düzenli duş ve sauna da sizi dinçleştirecek.

20 dakika

Baharı zinde geçirmek için güneşten yararlanın ve öğle uykusuna yatın. Bağışıklık hücrelerinin en büyük düşmanı sıkıntı ve stres.

30 dakika

Günü zinde geçirmek için düzenli kahvaltı edin.Metabolizmanızı canlandırmak için yoğurt, yulaf, muz yiyin. Aroma yağları da gücünüzü toplamanıza birebir. Çam, lavanta, biberiye yağı iyi bir karışım.

60 dakika

Sabah egzersizleri kalp ve dolaşım sisteminizi aktive ediyor, metabolizmayı güçlendiriyor. Açık havada yürüyüş yaparken bol oksijen almak için nefes alma egzersizleri yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here